Telefon karıştırmayı Sevenlere: Replica

Yasin Abay 19.09.2016

Başkalarının özel hayatları sizi ne kadar ilgilendiriyor? Replica ile bunun ne olduğunu anlayacaksınız.

Replica, Somi tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir 2D oyun. 11 Temmuz 2016’da yayımlanan oyun birçok alanda da ödül sahibi. Winner of Excellence in Narrative BIC FEST Busan Indie Connect 2016, Finalist of Indie Stream Fest Award 2016, Finalist of Best of Narrative BIG FEST Brazil’s Independent Games Festival 2016 ve Official Selection A MAZE Johannesburg 2016 gibi başarılar gösteren oyunun geliştiricisi Kore’de yaşıyor. Replica’nın geliştiricisi, yumuşatılmış bir ifadeyle işi ve çocuğu ile ilgilenmesinin arasında kalan zamanını oyun geliştirmek için kullandığını belirtiyor.

Bir dedektiflik oyunu

Replica, basit bir eğlence oyunu olmasının yanında özgün de bir oyun. Tek oyunculu oynanan oyunda başkasının mobil cihazını kurcalayarak bir detektiflik macerasına atılıyoruz. Gizli resimlere bakma, gizli dosyalara ulaşmak için kişinin şifresini tahmin etme, kişinin kimi ne zaman aradığını bulma ve başkasının mobil cihazını kurcalarken ne kadar şey yapabilirseniz, Replica size bunu sunuyor. Nihayetinde ise kişinin bir şeyi yapıp yapmadığını veya yaptıysa nasıl yaptığını belirlemeye çalışıyoruz. Yapılan şey ise terörizm ile alakalı gelişen bir olay olacak. Replica’yı kendine has tarzıyla bir mobil detektiflik oyunu olarak da tanımlayabiliriz.

Telefon karıştırmayı Sevenlere: Replica

Replica Steam fiyatı

Replica, Steam üzerinden 6 TL gibi bir fiyatla satılıyor. Temmuz 2016 çıkışlı bir 2D oyuna göre ise çok başarılı inceleme notlarına sahip. Replica, Steam üzerinde oyuncuların yaptığı bine yakın incelemeden %88’lik olumlu sonuç aldı. İngilizce ve diğer ana akım dillerin dışında Türkçe’yi desteklemesi de ülkemiz pazarı için çok başarılı bir tercih. Aksi halde İngilizce bilmeyen birinin oyunda ilerlemesi çok zor olurdu. Sadece 240 MB disk alanı isteyen ve en kötü bilgisayarların dahi rahatça çalıştırabileceği oyunda 8 adet Steam başarımı da kazanmak mümkün.

Telefon karıştırmayı Sevenlere: Replica

Ücretsiz de oynayabilirsiniz

Replica ile ilgili çok güzel bir bilgi paylaşmak da isterim. Hayatta pratikliğimizle ve kuralların, kanunların eksiklerini iyi bulmamızla az da olsa ünlenen Türk milleti olarak bu oyun ve Steam ilişkili bir açık da bulduk. Replica 2D ve Türkçe bir oyun. Çok uzun süren bir oyun olmadığı için (yaklaşık 2 saatte bitirebilirsiniz) oyunu önce alıp bitirebilir ve ardından Steam’e iade edip paranızı geri alabilirsiniz. Bu yüzden bedavaya getirebileceğiniz oyunu kesinlikle deneyin!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.