TechCrunch Disrupt Battlefield Finali Gerçekleşti

Serdar Demireren 15.09.2016

Silikon Vadisi'nin ve güncel teknoloji trendlerinin nabzını tutan TechCrunch Disrupt sırasında gerçekleşen Startup Battlefield yarışması sonuçlandı.

TechCrunch, San Francisco merkezli bir teknoloji haber sitesi. 10 seneyi aşkın süredir tüm dünya genelinde girişim ve teknoloji haberlerini derleyen TechCrunch, tüm girişimcilik ekosisteminin merkezinde yer alıyor.

Her sene Eylül ayında San Francisco’da gerçekleştirilen TechCrunch Disrupt etkinliği boyunca hem teknoloji gündemine dair konular kendi muhatapları ile görüşülüyor hem de önümüzdeki günlerde karşımıza çıkacak konular gündemimize geliyor. Öyle ki etkinlik boyunca Amerika Birleşik Devletleri teknoloji danışmanlarından tutun da Facebook, Google, Uber ve benzeri birçok firmanın ve kuruluşun en üst düzey ilgilileri gelecek vizyonları ve çalışmaları hakkında “Silikon Vadisini” bilgilendiriyor.

TechCrunch Disrupt Battlefield Finali Gerçekleşti

Disrupt etkinliği kapsamında ise yeni startup'ların kendilerini tanıtabilmesi için “Startup Battlefield” etkinliği gerçekleştiriliyor. Etkinliğe katılmaya hak kazanan erken aşama girişimler, editörler, yatırımcılar ve girişimciler önünde girişimlerini ve iş modellerini sunarak 50.000 dolarlık büyük ödül için yarışıyor. Bu yarışmanın galibi yalnızca para ödülünü değil, aynı zamanda “unvanını” da bir ömür yakasında taşıyor.

İşte bu senenin finale kalan 6 girişimi:

BlazingDB

SQL sorgularının GPU’lar üzerinde gerçekleşmesini sağlayan ve bu yolla büyük zaman ve iş tasarrufu oluşturan girişim. Bu yolla yaklaşık 35 saat sürebilen bir sorgunun 30 saniyeye kadar düşebileceğini belirtiyor.

Carbon Health

Udemy’nin de kurucusu olan Eren Bali’nin kurucu ortaklarından biri olduğu Carbon, doktorlar, hastaneler, hastalar, eczaneler ve laboratuvar arasında bir köprü görevi görmeyi amaçlıyor. Bireysel olarak giriş yapılan Carbon’da bir hasta, doktoru tarafından yazılan ilaçlara, test sonuçlarına ve hastalığına konulmuş teşhise kadar her detaylı bilgiye ulaşabiliyor. Bununla birlikte randevu alma, ödeme yapma ve analiz gibi imkanlar da sunan Carbon, baştan sona kullanılabilir bir ürün sunuyor.

Eren Bali ve ortaklarının gerçekleştirdiği sunuma ait video.

EverlyWell

Uzun süren laboratuvar testi süreçlerini eve kadar getirerek kullanıcılarına zaman kazandıran çözümler sunan girişim, aynı zamanda tüm süreçleri ve test sonuçlarını internet üzerinden takip etmenize de imkan sağlıyor.

Mobalytics

210 milyon aktif oyuncunun yer aldığı e-spor, yani bilgisayar oyunu pazarında oyunculara anlık performans raporu sunan girişim, kullanıcılarının bu yollar ile eksiklerini belirlemesine ve kendini geliştirmesine imkan sağlıyor. Kullanıcılarının maç geçmişlerini ve anlık performanslarını takip ederek anlık raporlar sunan girişim aynı zamanda oyunculara anlık gelişim önerilerinde de bulunuyor.

Sqreen

Web tabanlı uygulamalara sürekli ve periyodik güvenlik kontrolleri yaparak herhangi bir tehlikenin önüne geçme imkanı sağlayan girişim, entegrasyon konusunda da yazılımcıları zorlamayacak çözümler üretiyor. Bir dashboard üzerinden projenizin anlık güvenlik performansını da takip etme ve analiz etme imkanı sunan girişim, kullanıcılarına güvenlik konusunda geliştirme imkanı sunuyor.

UnifyID

Siz de her üyelik için verdiğiniz email adresi ve şifre kombinasyonunu unutanlardansanız, UnifyID tam sizlik. UnifyID, şifre girme sürecini ortadan kaldırma iddiasıyla geliyor. Kullanıcılarını kullandıkları uygulamalardan, gittikleri yerlerden ve benzeri birçok değişkeni kullanarak tanımlayan girişim, bu sayede tüm giriş süreçlerinin tek bir uygulama ile valide edilebilmesini sağlıyor.

Ve Kazanan: Mobalytics

TechCrunch Disrupt Battlefield Finali Gerçekleşti

Yarışmanın ve yapılan sunumların ardından yarışmanın kazanını Mobalytics oldu. Her geçen gün büyüyen ve daha da büyümesi beklenen e-spor piyasasının “oyuncu analiz” platformu olarak niteleyebileceğimiz Mobalytics, kullanıcılarına anlık raporlar ve öneriler sunarak adeta oyuncu koçluğu da yapıyor.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.