Team Fortress 2 Yeni Güncellemesi Hakkında

Nural Özel 13.07.2016

Büyük Valve sizi dinliyor!

Geçtiğimiz hafta Team Fortress 2 için temel güncellemelerden bir yenisi geldi. Bir süredir yapılan geri dönüş ve şikayetler geliştirici şirket olan Valve'ın gözünden kaçmamış ki güncellemede gelen yeniliklerin birçoğu, yapılan şikayetler doğrultusunda olmuş.

Öncelikle, çevrimiçi maç bulmanız eskiden inanılmaz uzun sürüyordu. Bunun bir oyun hatasından (bug) kaynaklandığını belirten Valve, bu hatayı gidermiş. Dolayısıyla artık maç beklerken kök salmanıza gerek kalmadı!

Team Fortress 2 Yeni Güncellemesi Hakkında

İkinci olarak, normal (rütbe maçı olmayan, casual) maçlardan kafanıza göre çıkınca artık cezalandırılmayacaksınız. Şöyle ki, eskiden maç tamamlanmadan maçı terk ederseniz, maçı direkt kaybetmiş sayılıyordunuz ve bir sonraki maç için 10 dakika beklemeniz gerekiyordu. Oyuncuların özellikle tepkisini çeken bu sistem, Valve tarafından artık kaldırıldı. "Belli ki istedikleri zamanda maçtan çıkabilme özgürlüğü oyuncularımız için önemli bir şey, biz de artık bu cezalandırma sistemini kaldırdık" diyerek de noktayı koydular.

Ayrıca, normal maçlarda karakterinizin seviyesi (level) maça seçilirken göz önüne alınmayacak. Yani kendinizden yüksek ya da düşük seviyedeki oyuncularla aynı maçta bulunabileceksiniz. Valve'ın tabiriyle normal maçlar, tam bir görsel şölen (cosmetic showcase) olacak!

Team Fortress 2 Yeni Güncellemesi Hakkında

Bir başka değişiklik olarak, artık maçlarda filtreleme sistemi kullanılabilecek. Şöyle ki, eskiden sadece istemediğiniz oyun modlarını seçebiliyordunuz ama tam aksine, istediğiniz oyun modlarını seçemiyordunuz. Artık seçebileceksiniz! Harita seçimi ise hala seçim dışı durumda. Güncellemenin ilk gününden her şeyi seçilebilir yapıp kafa karışıklığı yaratmak istememişler. Yavaş yavaş maç seçim sayılarını artıracaklarmış ve hatta haritaları seçebileceğimiz günler çok uzakta değilmiş dediklerine göre. Valve'ı düşünceli hareketinden ötürü takdir ediyorum.

Team Fortress 2 Yeni Güncellemesi Hakkında

Son olarak, geldiği yer fark etmeksizin gelen tüm geri dönüşleri göz önüne aldıklarını, dolayısıyla da hayranlarının bu güncellemedeki yerinin çok önemli olduğunu belirtti Valve. Ve ekledi, " Belki gerektiği kadar konuşkan olmayabiliriz, ama dinliyoruz."

Team Fortress 2 Yeni Güncellemesi Hakkında

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.