Tayland Polisinden Pokemon'culara

Ezgi Özkurt 22.08.2016

Ellerinde Pokemon baskılı balonlarla, Pokemon GO oyuncularına seslendiler: Ava giden, avlanır!

Tayland Polisinden Pokemon'culara

Pokemon GO çılgınlığı tüm dünyaya yayılmış durumda. Buna Tayland'ın başkenti Bangkok da dahil. Fakat Pokemon avı sırasında sıklıkla meydana gelen kazalar Tayland polisinin canına tak etmiş olacak ki, konuyla ilgili böyle bir adım attılar.

Polisler, Bangkok’taki 10 büyük caddede ‘Pokemon’ bulunan yerleri araştırıp buralarda kazaya sebep olan Pokemon GO oyuncusu yaya veya motosikletlileri tutuklamaya hazırlanıyorlar.

'Pokemon Yakalayanları Yakalayanlar'

Bangkok Emniyet Müdürü Vekili Sanit Mahathovorn bugün yaptığı açıklamada, 50 kişilik bir polis ekibinin kameralarla donatıldığını ve kuralları çiğneyenleri görüntüleyeceğini anlatırken, bu polis ekibini “Pokemon yakalayanları yakalayanlar” olarak niteledi.

Tayland Polisinden Pokemon'culara

Özellikle halkın çoğunlukla geçtiği yerlerde daha çok bulunan Pokemon'ları avlamaya çalışan sürücüler, Pokemon yakalamak isterken ana caddelerde birçok kazaya sebep oluyor. 2 hafta önce Tayland’da Google Play ve Apple Store mağazalarına düşen oyunun en gözde mekanlarında kaza sayılarının hızlıca arttığı ve kazaların oyun ile bağlantılı olduğu tespit edilmiş.

Pokemon'lu balonlarla göreve hazırlandılar.

Eğer oyuncular trafiği riske sokacak bir harekette bulunurlarsa, 1000 baht (85 lira) ceza ödeyecekler. Pokemon oynarken bir kazaya karışanlar ise tutuklanabilir uyarısı yapıldı. Oyun sebebiyle yapılan kazalara dikkat çekmek için bugün polisler ellerinde Pokemon baskılı balonlarla göreve hazırlandı.

Tayland Polisinden Pokemon'culara

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.