Tatildeki Sadettin Abi’nin Yargıdan Bir Talebi Var

Oğuz Taktak 16.08.2016

Fenerbahçeli olduğunu anladığımız Sadettin Abi, sanırız Adalet Bakanlığı'nın görevini yapmadığını düşünüyor?

Sadettin Sakızcı abimiz 54 yaşında ve anladığımız kadarıyla Fenerbahçeli bir abimiz. Kendisi tatil için Alanya’ya gidiyor ve bir anda bazı şeylerden kıllanıyor. Sanıyoruz “ya galiba güvenlik güçleri, Adalet Bakanlığı falan gerekeni yapmıyor. Ben en iyisi kıllandığım bütün Galatasaraylı eski futbolcular hakkında bir suç duyurusunda bulunayım” gibi bir his hasıl oldu kendisine ki; aralarında eski milli futbolcular Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Arif Erdem ve Okan Buruk ile Galatasaraylı eski yönetici Adnan Polat'ın da bulunduğu 11 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Sadettin abi, bu isimlerin FETÖ/PDY'ye üye olup olmadıklarının araştırılmasını istiyor!

Tatildeki Sadettin Abi’nin Yargıdan Bir Talebi Var

Tatilini yarıda kesip Alanya Adliyesi’ne giden ve dilekçesini Cumhuriyet Başsavcısına veren Sadettin Sakızcı şöyle diyor:

"Ülkemizde darbe yaparak bölmeye ya da bir takım kumpaslar kurarak devletimizin üst seviye kişilerini hedef alan örgüte üye olanlar aklanmak kaydıyla televizyonlara çıkıp görüş bildiriyor. Örgüte katılmayla kalmayarak 'himmet' adı altında para yardımı yaptıklarını da itiraf edenler, örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'le sohbet toplantılarına katılan veya röportaj yapan milli sporculardan İsmail Dizdar, Uğur Tütüneker, Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Mert Korkmaz, Vedat İnceefe, Okan Buruk, Arif Erdem ve soyadını bilmediğim Galatasaray'ın oyuncusu Yusuf ile Serhat Ulueren ve Adnan Polat'ın örgüte üye olup olmadıklarını, himmet yardımı adı altında para verip vermediklerinin araştırılmasını ve suç varsa da cezalandırılmasını talep ediyorum."

Sadettin Sakızcı abimize Hakan Şükür için zaten gözaltı kararının çıkarıldığını, hatta babasının da gözlatına alındığını hatırlatmak istiyoruz. Mal varlıklarına da el kondu. Tatildeyken kaçırmış olabilir bu detayı.

Sadettin abi sonra sadede geliyor ve şikayetinde 3 Temmuz şike sürecine de değiniyor. Biz de buradan anlıyoruz ki abimiz Fenerbahçeli.

Kendisi süreç kesinleştiği halde televizyonlarda Fenerbahçe Spor Kulübü başkanının şike yaptığı haberlerinin yapıldığını vurguluyor ve bunun Fenerbahçe başkanını, taraftarlarını ve de camiayı kirletme politikası olduğunu savunuyor.

Ayrıca Sadettin abi kendi yaptığı açıklamada da "Fetullah Gülen ile sırıtarak röportaj yapan ve televizyonlarda terörist elebaşını onure etmeye çalışan Galatasaray Spor Kulübü'nün eski yöneticisi Adnan Polat'ın da bu örgütle ne tür bağlarının olduğunun araştırılmasının, görevi sürecince şike yapıp yapmadığının kamuoyu adına araştırılması hususu konusunda müracaat ettim" diyor.

Benim gözümün hiç tutmadığı tipler var Sadettin abi. Senden ilham alarak, sırf kıllandığım için ben de mi suç duyurusunda bulunsam?
Ne dersin abi?

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.