Taraftarına Umut Aşılayan Koç: Ufuk Sarıca

Elif Durgun 18.10.2016

“Hırsımızdan ve çalışma arzumuzdan çok memnunum.”

Basketbol Süper Ligi'nin dijital medya sponsoru Redbull, ligin öne çıkan 4 başantrenörüyle bir dizi röportaj gerçekleştirdi. 12 yıl sonra Beşiktaş’a başantrenör olarak geri dönen Ufuk Sarıca da röportaj veren isimler arasındaydı...

Taraftarına Umut Aşılayan Koç: Ufuk Sarıca

Pınar Karşıyaka’da geçirdiğiniz dört yılda bu ligin en iyi takımlarından birini yarattınız, ülke çapında kazanılabilecek tüm kupaları kazandınız. Şimdi Beşiktaş Sompo Japan ile kariyerinizde de yeni bir sayfa açıyorsunuz. Burada önünüze uzun vadede hangi hedefleri koydunuz?

Şimdi Beşiktaş basketbolunun son sezonlarına baktığımızda, camianın hak etmediği yerlerde olduğunu görebiliyoruz. Elbette bizim hedefimiz, Beşiktaş Sompo Japan’i daha yukarılara taşımak. Yeni bir takımız, takımda birçok yeni oyuncu var. Düşündüklerimizi yansıtabilmemiz için zamana ve sabra ihtiyacımız var. Ama ben takımımın hazırlık sürecindeki hırsından, çalışma arzusundan son derece memnun olduğumu söyleyebilirim.

12 yıl sonra Beşiktaş’a başantrenör olarak geri döndünüz. Taraftar desteğini de göz önüne alacak olursak, yeniden Beşiktaş’ta olmak motivasyonunuzu artırıyor mu?

Evet, ben bu camiaya yabancı değilim. Daha önce de burada görev yapmıştım, tekrar burada olduğum için gerçekten çok memnunum. Beşiktaş taraftarı, çok etkileyici ve basketbolu bilen bir taraftar. Her ne kadar son dönemde ilgisi azalmış olsa da… Umarım taraftarımızla birlikte çok iyi bir sezon geçiririz. Gerçekten burada çıkacağımız ilk maç için şimdiden heyecan duyuyoruz.

Takıma sizinle birlikte birçok yeni isim de katıldı. Antrenör ekibi ve oyuncuların uyum süreci ne kadar uzun olacak sizce?

Elbette net bir zaman vermek bu sporda çok kolay değil. Ama Spor Toto Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarını oynamaya başladıkça takımı görmüş olacağız. Türkiye Kupası döneminde ise hedef maçları iyi oynayacak duruma gelirsek, ki bu dönem Ocak-Şubat aylarına tekabül ediyor, o gün geldiğinde istediğimiz takımı sahaya yansıtmaya başlamışsak, çok iyi iş başardık diyebiliriz.

Avrupa’da da başarılar kazanan bir koçsunuz. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş’ın şansını nasıl görüyorsunuz?

Yeni bir organizasyon, biz de ilk defa katılacağız. Baktığımız zaman aslında grup maçları çok da kolay olacak gibi gözükmüyor. Özellikle deplasman maçları zorlu geçecek. Kupada basketbol kültürü olan, taraftar bakımından kuvvetli olan birçok takım var. Elbette öncelikli hedefimiz gruptan çıkmak. Sonrasında ise istediğimiz basketbolu ortaya koyacak bir takım yapısına kavuşursak, ben orada da güzel işler yapacağımıza inanıyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.