Tanışma Toplantısı: Stranger Things 1. Sezon

Taner Turna 09.08.2016

Bu yıl çok fazla yeni diziyle tanıştık. Fakat Netflix’in bize son numarası olan Stranger Things’i diğerlerinden ayrı kefeye koymak gerekir. Hal böyle iken bir tanışma toplantısı organize etmek şart oldu.

Bir yanımızı Marvel ve DC karakterlerini ithaf edilen yapımlara, diğer yanımızı ise polisiye dizilerine kaptırmışken, bizleri 80’li yıllara, hatta net olalım, 1983 senesine götüren Stranger Things, daha en baştan alıştığımız çemberin dışına çıkıyor. 15 Temmuz’da bir Netflix geleneği olarak 55 dk’lık 8 bölümü ile karşımıza çıkan Stranger Things, adının hakkını sonuna kadar vererek korku, gizem ve dram pelerinini üzerine alan bir yapım.

80’lere saygı duruşu

Daha ilk bölümünü izlediğinizde dizinin 80’lerin gerilim, bilim kurgu ve korku sinemasından birçok ögeyi içine aldığını fark etmeniz mümkün. Bunu hem çekim açıları, hem karakter ayrışmaları hem de mekan detaylarında görmeniz mümkün. İlk 3 bölümde yerlerine oturtulan karakterler ile ana hikayeye yan kollardan yaklaşmaya başlayan dizide ayakta alkışlanacak ilk şey, oyunculuklar. Öncelikle delirdikçe ritmini bulan ve içimden "Hemen Emmy’i verin şu kadına!" dediğim Winona Ryder gibi bir faktörümüz var.

Tanışma Toplantısı: Stranger Things 1. Sezon

Aksi ama yetenekli bir polis, içine kapanık bir oğlan, zeki ve güzel bir kız, zengin ve vurdumduymaz bir erkek, başarısız bir baba ve 12 yaşındaki bir çocuk grubu, Stranger Things’in normal hayatta kalan kısmı. İşin bir de rayından çıktığı bölümü var ama ben o çizgide durarak meraklı bakışınızı aşağıdaki fragmana kaydırıyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.