İtalya'daki Soruşturma Uzatıldı

İnci Vardar 21.07.2016

Türkiye Cumhurbaşkanı'nın oğlu hakkında İtalya'da açılan kara para aklama davasının süresinin uzatılacağı açıklandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı'nın oğlu hakkında İtalya’da açılan “kara para aklama” iddiasına ilişkin açılan soruşturma süresinin, bazı unsurların daha iyi araştırılması için 6 ay daha uzatıldığı belirtildi. Bolonya Savcılığı, firardaki iş adamı Hakan Uzan’ın avukatı Massimiliano Anetta aracılığıyla verdiği şikayet dilekçesi üzerine Şubat ayında soruşturma başlatmıştı.

İtalyan hukuk sisteminde savcıların 6 ay içinde açtıkları soruşturmayı tamamlamaları öngörülüyor. Ancak ANSA haber ajansına göre, soruşturmayı yürüten savcılar Antonella Scandellari ve Manuela Cavallo, bazı unsurların halen araştırılması gerektiği gerekçesiyle Hazırlık Soruşturması Hakimliği’nden (GİP) 6 ay daha ek soruşturma süresi aldı. Cumhurbaşkanı'nın oğlunun avukatı Giovanni Trombini’nin ise bu karara karşı olduğu kaydedildi.

ANSA, yurtdışından da bazı ayrıntılı bilgilerin bekleniyor olabileceğini de yazarken, AdnKronos ve AGI haber ajansları ise savcılığın, soruşturmanın yurtdışına uzandırılacağı gerekçesiyle uzatma süresi aldığını net ifadelerle abonelerine duyurdu.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.