Takım Elbise Nasıl Giyilmeli

Ali İhsan Kaya 14.07.2016

Günlük yaşamda bile ne giymeliyim diye çok düşünmek istemeyen erkekler için takım elbise giymenin raconunu anlattık.

Kadınlar kendi giyimlerine çok dikkat ettikleri için erkeklerin eline geldiği şekilde rahatça giyinmelerinden rahatsız olurlar. Genelde kıyafet işlerini annelerine bırakan erkekler, daha sonra bu görevi kız arkadaşlarına veya eşlerine veriyorlar. Normal bir günde giyinmeleri dert halini almış erkekler için özellikle özel günlere hazırlanmak da ciddi anlamda dert. O yüzden çok düşünmeden, eksiksiz şekilde nasıl tam bir beyefendi olunur, sizin için bir liste hazırladık.


  • Takım elbise üzerinize tam oturmalıdır. Bunun için satın aldığınız takım elbisenizi terziye götürerek üzerinize tam oturmasını sağlayabilirsiniz.
  • Takım elbisede ilk bakılacak şey cekettir. Deneyerek ceketin üzerinize olup olmadığına bakmalısınız.

  • Rahat hareket edebilmeniz için ceket ve göğsünüz arasında yumruğunuzun sığacağı kadar genişlikte bir boşluk olmalıdır.
  • Ceketi giydiğinizde, ceketin etek kısmı baş parmağınızın eklem yerine denk gelmeli ve gömleğin manşeti bir parça görünmelidir.

  • Aldığınız pantolon belinize tam oturmalıdır.
  • Pantolon paça uzunluğu için, pantolonun ayakkabınızın üzerine nasıl döküldüğüne bakmalısınız.

  • Takım elbiseniz ile kravat takmayacaksanız, gömlek seçiminde daha dikkatli olmalısınız. Geniş yakalı gömlekler kravatsız giyilmemelidir. Kravat takmak istemiyorsanız, küçük ve kendini salmayan, sert yakalı gömlekler tercih etmelisiniz.

  • Takım elbisenizin hangi kumaştan yapıldığına gideceğiniz etkinliğe, katılacağınız yere göre dikkat etmelisiniz. Bazı kumaşlar daha yumuşak ve lüks kullanımlar için, sade ve mat kumaşlar günlük kullanımlar için, parlak ve ince kumaşlar gece davetleri ve şık toplantılar için daha uygundur. Pamuklu, yünlü ve mat kumaşlardan yapılan takımlar da günlük kullanımlara yöneliktir.

  • Kol düğmeleri, takım elbiseleri en şık yapan aksesuardır. Kol düğmesi takabilmek için manşet kısmı düğmesiz gömleklerden dolabınızda bulundurmalısınız.

  • Farklı kalıpları, keskin yapısı ve omuzları ön plana çıkaran kesimleri ile öne çıkan bir takım elbise için İngiliz tarzı takım elbiseleri tercih edebilirsiniz. Özellikle biraz daha kalın kumaşlar kullanıldığında, İngiliz stili takım elbiseler soğuk kış günleri için ideal bir tercih olacaktır.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.