Tabii ki Kadınlar da Evlenme Teklif Edebilir

Ali İhsan Kaya 22.08.2016

Evlenme teklifi yapmak için erkekleri beklemek zorunda değilsiniz. Tabii, doğru yöntemi bulmak şartıyla.

Evlenme teklifi yapan insan mevzu olduğunda nedense hep erkekler konuşulur. Bir kadının evlenme teklif edebileceği fikri, özellikle bizim toplumumuzda çok da alışılmış bir fikir değildir. Klasik evlenme tekliflerinde bile erkek diz çöker, yüzük uzatır vs. Yüzüğün uzatılması ve teklif sözlerinin dışa vurulması yerini hatun kişilerinin duygusal yoğunluğuna, ağlamalarına ve aşırı dopamine bırakır. Peki bu senaryoda neden kadınla erkek yer değiştirmez?

Tabii ki Kadınlar da Evlenme Teklif Edebilir

Bu içeriği yazma fikri, evlenme teklifi almak isteyen bir ablamızın içinde bulunduğu bir videodan çıktı. Aşağıda paylaştığımız videoda gördüğünüz gibi, eline bir yüzük tutuşturulduğunda şaşıran abimiz hayatının tekmesini yemek üzere olduğunun farkında değil. Elinde yüzük, tekmenin etkisiyle diz çöken çekik gözlü abimiz için hayat 1 dakikalığına duruyor. Abimiz mevzuya ayılana kadar ablamız bir önceki paragrafta bahsettiğimiz teklif sonrası tepkiler konusunda şovunu yapıyor. Kızımız, verdiği tepkilerle abimiz üzerindeki etkisini artırıyor. Çevresindeki insanların alkışlarını, bağrışlarını adeta bir silah gibi kullanıyor.

Bu kurgulanmış bir video olsa bile gerçeğe dönüştürülebilir bir eylem. Evlenme teklifi almak isteyen her kadının bu teklifi almak için kullandığı yöntemler vardır herhalde. Olmalı mı, olmamalı mı? Esasında biz bu noktada değiliz. Fakat bu videoyu kafasında kurup benzer bir olay gerçekleştirmeyi düşünen kadın arkadaşlarımıza naçizane bir önerim var. YAPMAYIN!

O yüzüğü sen al, evlenme teklifini de sen yap. Ama bunu yapma! Çünkü o anda verilmeyen tepkilerin kısa bir süre sonra verilme ihtimali çok yüksek. Başka bir yöntem dene. Mesela, "Aşkım beni seviyor musun?", "Ne kadar seviyorsun?", "Mesela benimle evlenecek kadar beni seviyor musun?" gibi iğrenç, yapay cümleler bile bu yöntemden daha etkili olabilir. Ya da en kısa yoldan evlenme teklifini sen yap. Rahatla!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.