Tabanından Ses Çıkan Ayakkabı Sorunsalı

İnci Vardar 18.10.2016

Her adımda "vıcır vıccıııır" diye ötüyorsanız, yalnız değilsiniz. Ama merak etmeyin, çaresiz de değilsiniz!

İnsan sinir oluyor. Şıkır şıkır giyinmişsin, botları çekmişsin ayağına, ofise girerken havandan geçilmiyor. Ama o parkelere attığın ilk adımda ayakkabının altından vıcııır diye bir ses çıkıyor. İkinci adımda bir daha. Sonra bir daha. Yürüyen orkestraya dönüşmüşsün, karizma yerle bir olmuş. Bir de o kadar para sayıp almışsın ayakkabıyı, şeytan diyor çöpe at.

Atmayın! Ayakkabı vıcırtısının çözümü var!

Tabanından Ses Çıkan Ayakkabı Sorunsalı

Ayakkabının altından çıkan ses size neler söylüyor?

Ayakkabının altından çıkan ses temelde iki şey söyler:

- Kauçuğum ben, mermer ve asfalt dışındaki tüm zeminlerde vıcırdıyorum. Allah da beni böyle yaratmış bacım, her güzelin bir kusuru var.

- Bünyemde bazı hava boşlukları var. Yeri gelir fısk fısk ederim, yeri gelir vıcırdarım, çok keyif almasam da rahatsızlık verip seni yürüyüşünü değiştirme düşüncelerine sürüklerim.

Ben bu seslerden kurtulmak için önce botlarımın altına şeffaf oje sürmeyi denedim. 15 adımda ojeler çıktı, vıcırtılar baki kaldı. Bir sonraki denememde sürtünmeyi azaltmaya karar verdim ve yağ kullandım. Bildiğiniz sıvı yağ. Ayçiçek yağı. Eski bir tepsiye iki parmak yağ koydum, botların tabanlarını bu yağa bastım, bir gece beklettim. Normalde 24 saat bekletiliyormuş ama 8 saat de büyük ölçüde işe yaradı.

Henüz spor ayakkabıda denemedim ama muhtemelen aynı şekilde işe yarayacaktır. Ayakkabınızı yağa koyun, sabah altlarını iyice silin (yoksa kayıp düşer, kafanızı patlatırsınız), sonra mutluluğa adım atın.

Sessiz sessiz yürürken, kimse çıkan seslerden rahatsız olup tip tip bakmazken insan nasıl rahat ediyor, yaşayan bilir. Deneyin, karizmanızı kurtarın. Çünkü karizma sessizleştikçe çoğalır.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.