Sword Art Online Anime Filmi 1.000 Sinemada Gösterime Girecek

Su Tunç 10.08.2016

Ünlü hafif roman Sword Art Online'ın 2017'de çıkacak olan anime filmi dünya çapında bin sinemada beyaz perdeyle buluşacak.

Sword Art Online Anime Filmi 1.000 Sinemada Gösterime Girecek

Geçtiğimiz hafta Japonya'nın Nagoya kentinde düzenlenen Dünya Cosplay Zirvesi'nde yapılan açıklamaya göre, ünlü hafif roman Sword Art Online dünya çapında bin sinemada Japonca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Çince, Korece, İtalyanca, İspanyolca ve Tayca olmak üzere toplam on dilde altyazılı olarak gösterime girecek.

Tam ismi Sword Art Online The Movie: The Ordinal Scale olan ve yapımını A-1 Pictures'ın üstlendiği filmin 2026 yılında, yani Sword Art Online dünyasının ortaya çıktığı 2024'ten iki yıl sonrasında geçeceği belirtiliyor. Anime serisinin ikinci sezonunun kaldığı yerden devam edecek olan filmde Kirito, Asuna ve arkadaşları, ana hikayedeki tam boyutlu oyunun aksine bu kez Augma adı verilen bir cihaz sayesinde Ordinal Scale isimli, gerçekliği artırılmış oyunlardan birini oynayacak.

Senaryosunu serinin yaratıcısı Reki Kawahara yazdığı, yönetmenliğini ise hikayenin anime serilerini de başarıyla yöneten Tomohiko Ito'nun üstlendiği filmin Japonya'da Nisan 2017'de yüz elli sinemada gösterime girmesi bekleniyor. Seslendirme kadrosunun anime serisiyle aynı kalması ise Sword Art Online severlerin sevinçlerini ikiye katlamış durumda. (Japonya'da sieyuu adı verilen seslendirme sanatçılarının önemi çok büyüktür ve bir hikayenin anime serisi ve anime filminde aynı karakteri farklı seiyuu'lar seslendiriyorsa genellikle büyük olay olur. Bayraklar yarıya iner. Karaktere ve siyuu'suna çok bağlı olanlar harakiri yapar vs. vs. vs.)

Reki Kawahara'nın ünlü eserinin toplamda yirmi altı hafif romanı, dokuz ayrı manga serisi, kırk dokuz bölümlük anime dizisi, bir adet anime televizyon filmi, dokuz tane de video oyunu bulunmakta.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.