Sutopu Şampiyonası Sona Erdi

Defne Taktak 05.09.2016

İşte Samsun'da düzenlenen Minik Erkekler Sutopu Türkiye Şampiyonası’nın birincisi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Samsun’da gerçekleşen Minik Erkekler Sutopu Türkiye Şampiyonası sona erdi. 25 takım ve 375 sporcunun mücadele ettiği şampiyona sonunda A Klasman’da ENKA Spor Kulübü şampiyon olurken, Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü 2’nci, Adalar Su Sporları Kulübü ise 3’üncü oldu. B Klasman’da ise 9 Eylül Üniversitesi Spor Kulübü zirvede yer alırken, 35 Sutopu Yüzme Spor Kulübü 2’nci, Tofaş Spor Kulübü de 3’üncü oldu.

Sutopu Şampiyonası Sona Erdi

Atakum Olimpik Yüzme Havuzu ve Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu'nda gerçekleşen müsabakalarda yarışan sporcuları kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:

"Birçok organizasyona ev sahipliği yapan Samsun, bu kez de minik sutopu sporcularına ağırladı. Sporcularımızın ve antrenörlerimizin hem Samsun şehrinden, hem de tesislerimizden güzel anılarla memleketlerine döndüklerini ümit ediyorum. Özellikle minik yaş kategorilerindeki sporcularımızın gelişimlerini en üst seviyede sürdürebilmeleri adına bakanlık olarak büyük gayret gösteriyoruz. Çünkü minik yaş kategorilerindeki sporcularımız ülke sporumuzun geleceği konumundadır. Gelecek yıllarda ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil edecekler. Katıldıkları her organizasyonda Ay Yıldızlı formayı başarı ile temsil edebilmeleri adına bizler de üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız.”

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.