Süpermarketten Plak Almak mı?

İngiliz süpermarket zinciri Tesco, bir yandan plak dinleyen bir yandan mahalle esnafından alışveriş eden hipster’ların aklını karıştıracak bir işe girişiyor.

Müzik pazarındaki suyun sıcaklığını test eden Tesco, ilk plak denemesini Iron Maiden’ın yeni albümü “The Book of Souls” ile yapacak ve böylece İngiltere’de plak satışı yapan ilk büyük süpermarket zinciri olacak.
Geçen yıl pikap satışına başlayan Tesco, satışların iyi gitmesi üzerine plak kararına ulaşmış. Ancak bu karar öncelikle bir test sürecine sokulacak. “The Book of Souls”, plak formatında 55 satış noktasında, CD olarak ise 580 satış noktasında raflara çıkacak. Eğer beklenen plak satışı yakalanırsa, İngiliz hipster kardeşlerimiz 2015 içinde organik soya sütü ve plak alışverişini bir seferde aradan çıkarma lüksünü yaşamaya başlayacak.


Bu arada Tesco’nun durup dururken bu kararı vermediğini de ekleyelim; İngiltere’de plak satışları yükselişte. Geçen yıl 1,29 milyon adet plak satıldı ve böylece 1996’dan beri ilk kez plak satışları 1 milyon barajını geçmiş oldu.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.