Sully’den İlk Fragman

Onur Arslan 06.07.2016

Yine bir Amerikan kahramanı, yine bir biyografi. Ama bu kez Clint Eastwood ve Tom Hanks bir arada.

Amerika’lı pilot Chesley Sullenberger’in hayatını konu edinen Village Roadshow Pictures ve Warner Bros. ortak yapımı olan Sully’nin ilk fragmanı yayınlandı.

Yönetmen koltuğunda, Oscar'lı Clint Eastwood’un (American Sniper, Million Dollar Baby) oturacağı filmin başrolü olan Sullenberger rolünde, yine bir başka Oscar'lı oyuncu Tom Hanks (Bridge of Spies, Captain Phillips) yer almakta. Usta oyuncuya eşlik edecek diğer yıldızlar Aaron Eckhart (Olympus Has Fallen, The Dark Knight) ve Anna Gunn (Breaking Bad, Emily of The State).


Film, “Highest Duty: My Search for What Really Matters” adlı, Sullenberger ve Jeffrey Zaslow’un yazdığı kitabın Todd Komarnicki tarafından senaryolaştırılması ile çekilmekte.

Filmde, Eastwood’un uzun zamandır birlikte çalıştığı görüntü yönetmeni Tom Stern, proje tasarımcısı James J. Murakami, kostüm tasarımcısı Deborah Hopper ve editor Blu Murray de görev almakta.


1951 doğumlu Chesley Burnett "Sully" Sullenberger, bir Amerikan kahramanı olarak tanınmakta. 1549 sefer sayılı US Airways’in uçağı ile seyir halindeyken, bir kuş sürüsü ile çarpışıp motorları susan uçağı, Hudson Nehri'nde suya indirerek mürettebat ve yolcuların toplamı olan 155 kişinin hayatını kurtarmış.

30 yıllık ticari uçuştan sonra nihayet 2010 yılında emekli olan Sullenberger, şu an CBS kanalında uçuş güvenliği konusunda danışmanlık yapmakta. Time dergisinin “2009 Yılının En Etkili Kahraman ve İkonları” listesinde 2. sırada yer bulan (birincisi Michelle Obama’ymış) emektar pilot, uçuş güvenliği uygulamalarında yeni protokollerin geliştirilmesi aşamalarında da danışmanlık vermekte.


Babalar yorgun! (Kaynak: closerweekly)

9 Eylül’de Amerika’da ve aynı tarihte Warner Bross dağıtımı ile Türkiye’de de vizyona girecek olan filmin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.