Suç Örgütü, İsmine Leke Sürdürmedi

İnci Vardar 23.08.2016

Bir suç örgütünün ismini kullanarak haraç toplamayı düşünüyorsanız, yakalanmanız durumunda neler olacağını da düşünmeniz faydalı olabilir.

Silahlı çete bile olsan bazı prensiplerin olacak. "Sansarkan" diye biri sansarlık yapmaya kalkarsa, elindeki imkanları kullanıp façasını aşağı alacaksın. Bir çete olarak, polisle iş birliği yapman gerekse de yapacaksın. Racon bunu gerektirir.

Olayımız Adana'da geçiyor. Çiya Sansarkan, 2010 yılından beri silahlı bir suç örgütünün üyesi olduğunu ve cezaevindeki arkadaşlarına para göndereceğini söyleyip haraç topluyor, silahlı gasp yapıyor, esnafı canından bezdiriyor. Tabii kısa sürede çetenin cezaevinde yatmakta olan lideri durumu öğreniyor ve örgütünün adını temizlemek için harekete geçiyor. Bunun sonucunda, 25 yaşındaki Çiya Sansarkan, 25 yıl hapis cezası aldı.

DHA'nın haberine göre Adana 1. Sulh Ceza Hakimliği ile Gelibolu 2'nci Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesinin 2014/1595, 2015/962-955 esas ile 'Askeri Ceza Kanununa muhalefet' suçundan yakalama emri ile de aranan Sansarkan'ın cezası, Yargıtay tarafından onaylanınca, Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, zanlıyı yakalamak için harekete geçti. Sansarkan'ın, Yenibey Mahallesi'nde bir evde saklandığını belirleyen ekipler, sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Çiya Sansarkan, evi kuşatan ekiplerce yakalanarak gözaltına alındı.

Sansarkan'ın suçu belli. Cezasının boyutları ise muhtemelen cezaevinde belli olacak. hayırlı olsun.

Suç Örgütü, İsmine Leke Sürdürmedi

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.