Stranger Things’in İlk Parti Soundtrack Albümü Yayınlandı

Taner Turna 15.08.2016

Netflix’in dizi dünyasına attığı son gol olan Stranger Things’in merakla beklenen soundtrack albümünün ilk partisi yayınlandı.

Rakipleri en ufak bir sallantıda milyonlarca dolar harcadığı yapımlara devam etmezken sürümden kazanmaya devam eden Netflix, son gözdesi Stranger Things ile başarıları arasına bir yenisini daha ekledi. Matt ve Ross Duffer ikilisinin elinden çıkan Stranger Things için daha önce burada ilk değerlendirmemizi yapmıştık. Şimdi ise konumuz dizinin müzikleri.

Bizleri 80’lere ışınlayan dizinin sountrack’leri için Netflix, iki hafta önce bir duyuru yaptı. Bu duyuru ile Stranger Things‘in müziklerini yapan Austin merkezli S U R V I VE grubundan Kyle Dixon ve Michael Stein tarafından hazırlanan soundtrack’lerin iki bölüm halinde yayınlanacağını öğrendik. Nihayetinde ilki geçtiğimiz Cuma günü yayınlanan Stranger Things’in buram buram 80’ler kokan sountrack’leri ile tanıştık. 36 şarkıdan oluşan dizinin müzikleriyle tanışmak için birbirini ezen okuyucularımızı aşağıya alalım.

Bitmedi! Her ne kadar dizinin el yapımı soundtrack’lerine vurulsak da birçok önemli sahnede karşımıza çıkan ve “vay be cuk diye oturmuş” dediğimiz müzikleri de bir liste yapmışlar. Joy Division, The Clash, The Bangles, New Order gibi isimlerin onur konuğu olduğu bu playlist de aşağıda duruyor. Sonuçta hepimiz tatlı insanlarız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.