Star Trek’ten Anton Yelchin’i Kaybettik

Onur Arslan 20.06.2016

27 yaşındaki genç oyuncu Anton Yelchin’i elim bir kazada kaybettik.

Genç oyuncu, evinin önünde aracından indikten sonra kayan arabasının onu bahçe duvarı ve parmaklıklarına sıkıştırması sonucu hayatını kaybetmiş.


Oyunculuk kariyerine 2000 yılında NBC’nin ER dizisine konuk oyuncu olarak katılarak başlayan Rus asıllı, 1989 doğumlu oyuncu, 2001’de Along Came Spider ve Hearts in Atlantis ile çalışmalarına hız verdi. Bundan sonra birçok TV ve sinema yapımında yer alan genç oyuncu, Curb Your Enthusiasm ve Huff’taki performansları ile dikkat çekmişti.


2007 yılında rol aldığı Charlie Bartlett’ten sonra ana akım sinemanın en bilinen işlerinden olan Star Trek’te, J. J. Abrams’ın 2009 yılında gerçekleştirdiği projeye dahil oldu. Kaptan Kirk’ün güvertesindeki sevimli mühendis Chekov rolü ile hayli beğenilen oyuncu, yine aynı seride 2013 yılında Star Trek: Into Darkness ve önümüzdeki aylarda gösterime girecek olan Star Trek: Beyond filmlerinde de rol aldı ve serinin 2013 yılında çıkan oyununda da sesi ile yer aldı.

Only Lovers Left Alive, Green Room, Dying of the Light gibi bir çok yapımda yer almış genç oyuncunun, aralarında son Star Trek’in de yer aldığı henüz gösterime girmemiş 5 rolünü daha önümüzdeki aylarda izleyeceğiz. Henüz 27 yaşında hayata gözlerini yuman Yelchin için J. J. Abrams aşağıdaki tweet ile acısını duyurmuş.Onur Arslan


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.