Star Trek Beyond Hakkında 5 İlginç Gerçek

Onur Arslan 23.05.2016

Star Trek Beyond’un yeni teaserı yayınlanmışken, bilinmesi gereken bir kaç şeyi sıralayalım.

Paramount Pictures’un franchise’ı, J.J. Abrams’ın firması Bad Robot’un yapımını üstlendiği ve Amerika ile aynı gün (22 Temmuz) Türkiye’de de gösterime girecek olan yeni Star Trek için birkaç küçük bilgiyi sizler için derledim.

1 - Star Trek’in bu yeni serisinde, ilk iki filmin aksine, yönetmen koltuğunda J.J. Abrams olmayacak. Star Wars: The Force Awakens filminde görev alan yönetmen, bu seri ile ilgili bazı bağlayıcı hükümler nedeni ile Star Trek Beyond’un sadece yapımcılığını üstlenmiş ve yönetmen koltuğunu önce ilk iki filmin yazarlarından Roberto Orci’ye bırakmış. Ama bu karar daha sonra Justin Lin olarak değiştirilmiş. Kendisi, fragmandan da rahatça anlaşılacağı üzere, kaba Amerikan şakalarının ve büyük patlamaların insanı; ve son dört Fast and Furious’un yönetmenliğini üstlenmiş kişidir. Aynı zamanda, Star Trek, yönetmenin ilk bilim kurgu deneyimi de olacak.


2 - Zachary Quinto bir röportajında, artık Spock rolünü bırakmaya hazır olduğunu; zaten kendisinin bu yeniden çevrilen (rebooted) Star Trek serisi için sadece 3 filmlik bir sözleşme imzaladığını belirtmiş. Bu durum filmin diğer yıldızları için de geçerliymiş. Aksi bir durum olmadığı sürece, Star Trek: Beyond, bu franchise için son film diyebiliriz.

3 - İlk iki filmde Scotty karakterine can veren İngiliz oyuncu, yazar ve komedyen Simon Pegg, yeni filmde rolüne ek olarak, bir de filmin senaristi unvanını eklemiş. Filmin ana senaristlerinden olan Pegg’in şimdiye kadar yazdığı senaryoların tamamının komedi olduğu notunu da düşelim.

4 - 1966 yılında yayınlanan Star Trek adlı dizinin 50. yılında gösterime girecek olan Star Trek Beyond, Star Trek evreninde geçen 13. uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyor. İlk 12 film sırasıyla şöyle: Star Trek: The Motion Picture (1979), Star Trek II: The Wrath of Khan (1982), Star Trek III: The Search for Spock (1984), Star Trek: The Voyage Home (1986), Star Trek: Final Frontier (1989), Star Trek: Undiscovered Country (1991), Star Trek: Generations (1994), Star Trek: First Contact (1996), Star Trek: Insurrection (1998), Star Trek: Nemesis (2002), Star Trek XI (2009), Star Trek Into Darkness (2013)

5 - 1966 tarihli seriden bu yana, büyük çoğunluğu Hollywood, California dışında çekilmiş olan ilk Star Trek filmi Beyond olmuş. British Columbia, Vancouver’da, çekimler için gerekli olan tüm stüdyolar, dekorlar, hatta USS Enterprise (nam-ı diğer Atılgan) baştan sona yeniden inşa edilmiş.

Ve son olarak sizi, Fast and Furious tadındaki son fragmanla başbaşa bırakıyorum.


Onur Arslan


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.