Spotify Zirve Uçuşuna Devam Ediyor

Taner Turna 31.08.2016

Dijital müzik piyasasını avucunda tutan Spotify, son yaptığı açıklama ile yedi düvele alemin kralını olduğunu duyurdu.

Son dönemde birçok yenilikle karşımıza çıkan Spotify (hatta bakın burada bir tanesinden bahsetmiştik), kalpleri fethetmeye devam ettiğini ispatladı. Apple Music, Tidal, Deezer gibi bu işten ekmek yiyen rakipleriyle olan çetin rekabette birkaç adım önde giden Spotify, son yaptığı açıklamada 39 milyon ücretli kullanıcıya sahip olduğunu duyurdu.

Bundan sadece 6 ay önce yine resmi bir açıklama ile 30 milyon ücretli üyelikle dijital yayın dünyasında kuralları ben koyarım diyen İsveç kökenli uygulama, toplamda ise 125 milyon aktif kullanıcıyı bünyesinde tutmakta.

Spotify Zirve Uçuşuna Devam Ediyor

Kişiselleştirilmiş müzik listeleri ile data kullanımını tüketici trendleriyle birleştiren Spotify, bu sayede kullanıcıları ile arasında organik bir bağ da oluşturmayı başarıyor. İçerik üretimini elinde bulunduran Spotify, bu sayede arşivindeki şarkılardan maksimum verimi alarak müzik dinleyicisini mutlu ettiği kadar, sanatçı tarafını da tatmin ediyor.

Aman ne çok övdün Spotify’ı diyebilirsiniz. Fakat dijital çağın kendi alanındaki en karizmatik çocuğuna uzun uzun bakmakta yarar var.

Kuru kuruya yazıyı bitirip kaçmak olmaz. Spotify’ın yeni tanıttığı belgesel kuşağından ilk çıktıyı aşağıya bıraktım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.