Spotify Oyun Dünyasına Giriş Yaptı

Taner Turna 16.08.2016

Son dönemde yaptığı yeniliklerle bizleri kendine iyiden iyiye bağlayan Spotify, video oyunları için açtığı yeni müzik kategorisi “Gaming”i bizlere tanıttı.

Çok değil, geçtiğimiz hafta “Release Radar” adını verdiği yeni kişiselleştirilmiş playlist projesini duyuran Spotify’dan yeni bir numara daha geldi. Çevrimiçi müzik dinleme piyasasında bayrağı elinde tutan ve her geçen gün gücüne güç katan Spotify, özgün içerik üretimi ile kendi kulvarının trendlerini belirlemeye devam ediyor.

Son yıllarda birçok markanın el attığı kişiselleştirilmiş tüketici trendini dijital müzik dünyasına adapte eden ve “Haftalık Keşif” projesi ile bizi bizden daha iyi tanıdığını kanıtlayan Spotify, şimdi de oyun severleri fazlasıyla mutlu edecek.

Spotify Oyun Dünyasına Giriş Yaptı

Spotify, dün kendi bloğu üzerinden yaptığı duyuru ile Gaming adını verdikleri yeni kategorisini tanıttı. spotify-gaming.com adresinden kurcalayabileceğiniz yeni kategoride karşınıza Spotify tarafından kürasyonu yapılan playlist’ler, orijinal oyun soundtrack albümleri ve video oyun dünyasının başarılı oyuncuları tarafından hazırlanan playlist’ler çıkmakta.

Video oyun dünyasının olmazsa olmazı olan müzikleri konsept içeriklerle alt alta dizen Spotify, bizlerin ufkunu açıp daha önce dinlemediğimiz şarkılarla tanışmamızı sağlıyor. Ben ilk olarak Sega’nın 1986’da çıkardığı OutRun oyunu için hazırlanan RetroWave/OutRun playlist’i ile tanıştım. Dur ben de katılayım diyenleri aşağıya beklerim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.