Spider Man Homecoming’den Yeni Kareler

Onur Arslan 14.07.2016

"Örümcek Adam"ların en liselisi set fotoğraflarını Twitter’dan yayınlıyor.

Yeni Örümcek Adam filminin set fotoğrafları yavaş yavaş sosyal medya aracılığı ile yayınlanmaya başlıyor. Yönetmenliğini Jon Watts’ın (Cop Car, Clown) yaptığı filmin bu seferki Örümceği . Kendisini ilk kez Captain America: Civil War filmindeki Demir Adam Tony Stark’ın (Robert Downey Jr.) keşfedip Marvel evrenine sokması ile izlemiştik. Bu arada, bir söylentiye göre, Tom Holland gerçekten de hem Robert Downey Jr., hem de Chris Evans (yani Captain America) tarafından ekran seçmelerinde onaylandıktan sonra Örümcek Adam olabilmiş. Hatta onayı aldıktan sonra Evans Twitter aracılığı ile aşağıda göreceğiniz tebriği yazmış.

Bir Marvel karakteri olmasına rağmen isim hakları Sony’de olan Örümcek Adam figürünü, önceki filmlerin aksine, bu iki stüdyo güçlerini birleştirerek çekiyorlar. Dolayısı ile Marvel evreninden başka bir kahramanın da filme dahil olması imkanlı hale geliyor. Captain America: Civil War’da, Iron Man’in keşfi ile ortama dalan Spider Man, yine Iron Man ile sahneyi paylaşacak. Bunun yanında kötü kahraman kotasından kadroya dahil olan bir başka büyük yıldız ise Oscar adaylığı bulunan ve de Tim Burton’ın Batman filmlerinde Yarasa Adam'ı canlandıran; Michael Keaton (Birdman, Spotlight). Kendisini Vulture adlı karakteri canlandırırken izleyeceğiz ki bu karakter, adından da anlaşılacağı gibi, bir akbaba kostümü ile dolaşacak. Hatırlayacak olursanız, kendisini Birdman’de benzer bir kostümlü kahramanı eskiden canlandırmış eski bir oyuncu olarak izlemiştik (ironik olarak, Birdman filminin, Batman’den esinlenerek yazıldığı söylenir ki; Gonzalez Inarritu bile cast seçiminde Keaton’ı özellikle bunun için seçtiğini dile getirmiştir).

Spider Man Homecoming’den Yeni Kareler

1977 - 79 arasında çekilmiş olan CBS dizisinden bu yana 5. Spider Man olan Tom Holland’ın (diğer dördü tarih sırası ile şöyle: Nicholas Hammond, Tobey Maguire, Andrew Garfield, Max Charles) fotoğraflarını aşağıdaki Twitter paylaşımlarından görebilirsiniz. 2011’deki bir röportajında nasıl bir karakteri oynamak istediği sorulduğunda genç oyuncunun cevabı, "aksiyon ve mizah duygusu olan bir kahraman" olmuş. Röportajı yapan kişi de bir süper kahraman oynamayı isteyip istemediğini sorduğunda ise, "Eğer önümüzdeki 10 yıl içinde Örümcek Adam’ın yeniden çekiminin yeniden çekimini çekeceklerse, bu karakteri oynamak isterim" diye yanıt vermiş. Böylece, sinema tarihinin en genç (daha 19 yaşında) Örümcek Adam’ının aynı zamanda bir çeşit müneccim olduğunu da anlamış oluyoruz.

Ve bir de video tabii ki:

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.