SpaceX Roketi Parçalandı

Serdar Demireren 02.09.2016

SpaceX ve Facebook ortaklığında gerçekleştirilen çalışmalar sırasında patlama meydana geldi.

Facebook’un Afrika’da internet erişimi olmayan bölgelere internet getirme projesi internet.org kapsamında Facebook ve SpaceX ortaklığında gerçekleştirilen uydu gönderim testleri sırasında SpaceX roketi parçalandı. Testler sırasında gerçekleşen patlamada herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmazken, SpaceX tarafından da can güvenliğini tehdit eden bir durum olmadığına dair açıklama yapıldı.

Özellikle Facebook’un en büyük projelerinden biri olan ve tüm dünyada internete erişimi olmayan bölgelere internet getirmeyi amaçlayan internet.org’un bu patlamadan nasıl etkileneceği ise merak konusu. Facebook’un ilk uydusu olması beklenen Amos-6’in bu şekilde başarısızlıkla sonuçlanması Mark Zuckerberg’i de hayal kırıklığına uğrattı. Son 1 haftadır Afrika’da olan ve bölge ülkelerinde ziyaretlerde bulunan Zuckerberg, Facebook hesabından yaptığı açıklamada bu başarısızlığın hayal kırıklığı yarattığını, ancak buna rağmen Aquila gibi teknolojileri ile internet.org projesine devam edeceklerini belirtti.

SpaceX Roketi Parçalandı

Aquila, Facebook’un internet.org projesi kapsamında geliştirilen, güneş enerjisi ile çalışan ve internet erişimi olmayan bölgelere internet erişimi sağlayan bir drone projesi.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.