Söz Milletin: Twitter'a "Beğenmedim" Tuşu Geliyor

Defne Taktak 26.09.2016

Eh, şimdi fenomenler düşünsün.

Twitter, yeni bir güncelleme açıkladı, fenomenler tedirgin.

Bu güncelleyeme göre mobil uygulamada "I don't like this tweet" yani "ıyyy, bu tweet'i hiç beğenmedim" anlamına gelen bir geri bildirim aracı geliyor.

Söz Milletin: Twitter'a

Söz milletin! Şimdi fenomenler düşünsün.

Takipçi sayıları çok fazla olan ve Twitter'da popüler olmuş kişiler ise bu geri bildirim aracından nasıl etkilenecek, onu zaman gösterecek. Ancak biz şu kadarını biliyoruz ki çok büyük sabotaj dönecek. 😚

Bu yenilik, Twitter'ın kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş tweet'ler sunma çabasının bir parçası. Yani kullanıcılar daha az görmeyi tercih ettikleri içerik türlerini işaretleyebilecekler. Bizce güzel kafa.

Söz konusu özellik sayesinde Twitter, algoritmik açıdan seçilen tweet'lerin varlığının daha yüksek bir doğruluk sunmasını hedefliyor.

Bu yeni tuştan yararlanmak için sevmediğiniz bir tweet'i belirleyip sağ üst köşede yer alan aşağı oka dokunduktan sonra ortaya çıkan "Bu tweet'ten hoşlanmadım" seçeneğini kullanmanız yeterli.

Twitter'ın "Beğenmedim" tuşu için kullanıcılar ne diyor?

Twitter'a gelecek "Beğenmedim tuşu", Twitter kullanıcılarının bugünkü gündeminde. Bundan memnun olan da var, daha fazlasını isteyen de. Ancak bir sürü feno yiğidin heder olacağını görüyor gibiyiz.

Kaynak: chip.com.tr

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.