Soundcloud'da Tekrar Tekrar Dinlenesi 8 Şarkı

Mertaşk Kahraman 06.10.2016

Ev müzisyeninin dış dünyaya açılan kapısı Soundcloud, aynı zamanda re-edit'lerin ve mix'lerin de harman olduğu yer.

Soundcloud deryasında sürüsüyle müzisyen var. Çok iyi orijinal şarkılara denk gelebileceğiniz gibi, "gitar öğreniyorum" tadında cover'larla kulaklarınızın kanaması da muhtemel. Burada hangi taşın altından ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Bu kaotik ortamda bir takım araştırmalarda bulundum ve en dinlenesi şarkılardan 8 tanesiyle bir liste yaptım. Neden 5-10 değil de 8? Çünkü kalıpların dışına çıkmayı seven, ele avuca gelmez bir çılgınım.

İtiraf ediyorum: Faşist bir estetik anlayışım var

Benim beğenmediğim bir olay popüler olunca küplere biniyorum. Herkes benimle aynı zevkleri birazcık da olsa paylaşsın ve bununla yetinmeyip kötü bulduğum şeyleri de en az benim kadar yersin istiyorum.

Geçen yine bir kase muhallebi gibi huzurla yatağıma uzandım. Sırayla tüm sosyal medya uygulamalarını turlarken Snapchat denen ibliste gördüğüm bir video bütün huzurumu kaçırdı. Bir barda Hey Douglas'tan bir şeyler çalıyor, bangır bangır ve insanlar yarın olmayacakmışçasına eğleniyorlar. Elleri havada tempo tutanlar mı dersin, ecnebi gibi "yihuu" çekenler mi dersin... Aman yarabbim, tam bir keşmekeş. Hemen küplere bindim tabii. Hey Douglas'tan zerre haz etmiyorum. Hiçbir işini de takdir etmem. Ha yeni bir parçası çıktığı zaman açar bir kere dinlerim. Ama onu da sadece "olmamış bu, çok kötü" demek için yaparım. Böyle de içten pazarlıklı, sinsi bir insanım.

Ben bu dünyaya bir şeyleri yermek için gelmişim. 25 yaşındayım. Hayatımı bu yergi müessesesine adadım. Mesela bana sevdiğiniz bir şeyden bahsedin, eğer ben sevmiyorsam yerden yere vururum o şeyi. Duvarlara vura vura kötülerim. Çünkü ben ömrünü gücün karanlık tarafına adamış mücahit bir Skywalker'ım.

Bonus: Işıl German - Biliyorum Sensin O

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.