Sosyal Medya İlişkinize Zarar Vermesin

İrem Çamarası 07.09.2016

Günümüz ilişkilerinde en büyük sorunlar sosyal medya yüzünden çıkmakta. Peki uzun ilişki için sosyal medyayı nasıl kullanmalıyız?

Sosyal medya bir yandan hayatımızı kurtarabiliyorken, diğer yandan ilişkilerimizde sorunlar çıkartabiliyor. Günümüz ilişkilerindeki en büyük kavgaların sebebinin sosyal medya olduğunu hepimiz biliyoruz. “Neden onu beğendin?”, “Neden öyle yazdın?”, “O takip isteğini niye kabul ettin?” şeklinde birçok benzeri cümleyi hem kuruyoruz hem neredeyse her gün duyuyoruz.

Peki, sosyal medya ilişkilerimizde nasıl sorun oluyor?

Twitter

Attığınız tweet'ler tamamen kendi düşünceleriniz olduğu için güzel geçen bir günün sonunda eve dönüp mutsuz bir tweet attığınız an soru yağmuruna tutulmaya hazır olun. “Sana atmadım, öylesine yazdım” şeklindeki açıklamalar karşı tarafı sakinleştirmeyecek hatta size inanmama ihtimali bile olacaktır. Bu yüzden size tavsiyemiz ya baştan “bak ben attığım tweetleri her zaman öylesine atarım, üstüne alınma” uyarısını yapmanız ya da “ilişkimden değerli mi be” diyerek öyle her içinizden geçeni yazmamanız.

Instagram

Koyacağınız fotoğraflara karışılmaması imkansız bir durumdur. Yazın özenerek çekindiğiniz bikinili fotoğrafların çoğu ilişkinizde krizleri beraberinde getirecektir. Bu da yetmiyormuş gibi beğenilerin gözüktüğü “takip edilenler” kısmı sizin kabusunuz olacak ve sevgilinize yanlış gelen her beğeninin hesabı sorulacaktır. Bize kalırsa “biraz daha abart, ıssız adada yaşamamı ister misin?” diye tepki verebileceğiniz bu olaylar, çoğu ilişkide ciddi sorunlar doğuruyor. Bu yüzden ilişkiniz mi, yoksa o çok güzel fotoğraflarınız mı tercihini tamamen size bırakıyoruz…

Diğer Sosyal Medya Hesapları

Instagram ve Twitter gibi büyük sorunlar yaratmıyor olsalar da kiminle arkadaş olduğunuz, o kadını/adamı nereden tanıdığınız her zaman size sorulacak sorular arasında yer almaktadır. Anlık koyacağınız hikayeler ve bunları izleyen kişiler tek tek kontrol edilecek hatta bir daha böyle fotoğraflar koymamanız bile istenecektir. Bize kalırsa böyle durumlarda herkesin kendi özgür alanı olduğunu sevgilinize sık sık hatırlatmalısınız.

Türkçeyi Nasıl Kullandığı Önemli

Bence en önemli mevzuya şu an itibariyle giriş yapmış bulunmaktayım. Günümüzde hâlâ “herkez, şarz, .d” tarzında gözlerimizi kanatacak şekillerde mesaj yazan insanlar ne yazık ki bulunuyor. Eğer sevgili olmayı düşündüğünüz insanda bunlardan herhangi biri bile varsa, arkanıza bakmadan kaçmanızı şiddetle öneriyorum. Yıl olmuş 2016, hâlâ Türkçeyi doğru kullanmayı siz öğretemezsiniz sonuçta. Kaçmanız konusunda hâlâ aynı fikirdeyim…

Sosyal medya bu kadar hayatımıza işlediği sürece, bu konunun ilişkilerde geri planda kalması biraz imkansız bir hal alıyor. Ya sevgilinizle orta yolu bulacaksınız ya da ıssız bir adaya yerleşme fikrini bir kere daha düşüneceksiniz. Tabii ki her sevgili bunları sorun yapmıyor. Eğer sizin de partneriniz ile aranızda sosyal medya hiç sıkıntı değilse, günümüzde peri masallarının gerçek oluşu kadar küçük bir azınlıkta olduğunuzu söylemeliyiz. Eğer sıkıntı yaratan sizseniz, kendinize gelmeli ve karşınızdaki kişinin de kendine ait alanları olduğunu, sadece dozunda kontrolün size yetebileceğini hatırlatmak isteriz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.