Şort Giyen Kadına Tekme Atan Kişi Serbest Bırakıldı

Oğuz Taktak 19.09.2016

Şaşırdık mı?

Maslak'ta, bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül Terzi'ye şort giydiği için tekme atan Abdullah Çakıroğlu savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Şort Giyen Kadına Tekme Atan Kişi Serbest Bırakıldı

Olayın detaylarını Şort Giyen Kadına Tekme Atan Kişi Gözaltında başlıklı haberimizde anlattığımızı hatırlatalım.

Şimdi ise o kişinin serbest bırakıldığı haberi geldi.

Şaşırdık mı?

Pek değil.

İsminin Abdullah Çakıroğlu olduğu belirlenen saldırgan, emniyette verdiği ifade ile de kan dondurmayı başardı.

Olaya ilişkin nöbetçi savcılıkta ifade veren Çakıroğlu'nun, "Ben vücutta açık gördüğüm yerlere tekme atarım. Giyimini beğenmediğim insanları döverim. Devlet bunlara ceza vermiyor. Devlet bunları cezalandırmalı" dediği öğrenildi.

Öte yandan Çakıroğlu'nun 'Bipolar duygu durum bozukluğu' adlı akıl hastalığı nedeni ile Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 15 gün yatılı tedavi gördüğü, yakınlarının isteği üzerine olaydan kısa bir süre önce hastaneden taburcu edildiği öğrenildi. Daha önce de hastanede yatılı olarak 2 kez daha tedavi gördüğü öğrenilen Çakıroğlu'nun ilaç tedavisi gördüğü belirtildi.

Saldırgan serbest bırakıldı.

Ayşegül Terzi'ye yönelik eylemde Terzi'nin çenesinde ödem oluşacak şekilde yaralandığı doktor raporlarıyla belirlenen olayda savcılık suçun niteliği yönünden Çakıroğlu'nun serbest bırakılmasına karar verdi. Çakıroğlu hakkında 'Basit yaralama' suçundan işlem yapılırken, suçun tutuklanmayı gerektirir katolog bir suç olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldığı da kaydedildi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.