Snapchat'e Huzur Yok

Ezgi Özkurt 03.10.2016

Instagram'dan sonra şimdi de Facebook, Snapchat'e rakip olmaya hazırlanıyor. Snapchat kurucularının canı sıkkın...

Snapchat'e Huzur Yok

Sosyal medya devleri arasında günden güne artan rekabet ortamı, kan davasına dönüşmeye başlayacak gibi görünüyor. Her şey Snapchat'in galeriden fotoğraf yükleme özelliği getirmesiyle başlamış gibi görünse de sanıyorum Snapchat'in bu kadar üzerine gidilmesi biraz üzücü oluyor.

Facebook, Snapchat'e rakip olmaya hazırlanıyor

Bir süredir devam eden 'Instagram vs Snapchat' savaşlarının dumanı üzerindeyken (malum, Instagram'ın yeni gelen özelliği 'Instagram Stories', Snapchat'i ne kadar da çok hatırlatıyor!) ihaleye bir de Facebook girdi. Aslında en başından işleri usulüne göre halletmek isteyip, Snapchat'i satın almak istemişti Facebook. Fakat Snapchat kurucuları 'Yav biz arkadaşlarla aramızda kurduk bunu. Bu Snapchat denen illet bizim çocuğumuz gibi. Vermeyiz ellere' minvalinde bir cevap vererek, Snapchat'i satmadılar.

Facebook Messenger'a yeni özellik geliyor: Messenger Day

Snapchat'i satın alamayan Facebook, başka bir yönteme başvurmaya karar verdi. Snapchat'in sevilen özelliği olan, kullanıcılar arasında kısa video ve fotoğraf paylaşımı yapma özelliği, Messenger Day ile Facebook'a geliyor.

Şu an için Polonya'da denenen Messenger Day özelliği, bir grup kullanıcı ile test sürüşüne çıkmış durumda. Messenger'ın sözcüsü ise konuyu şöyle özetledi: “İnsanların Messenger’a gelip gündelik hayatlarını aile ve arkadaşlarıyla paylaştığını biliyoruz. Polonya’da ufak bir grupla yaptığımız testler ile kullanıcıların bu güncellemeleri görsel olarak yapmasını sağlayacağız. Şimdilik bu çalışmaları resmi olarak duyuracak aşamada değiliz.”

3 milyon dolarlık teklifi kabul etmeyen Snapchat

Facebook, daha önce Snapchat'i satın almak için 3 milyon dolarlık bir teklif vermişti. Instagram'ın 'Story' özelliğini getirmesinden sonra, şimdi de Facebook'tan darbe yiyen Snapchat, toplantılarda ne konuşuyor acaba?

Eğilme, dik dur Snapchat!

Her ne kadar düzenli bir kullanıcısı olmasam da ben bu savaşta Snapchat'i destekliyorum. Zaten oldukça başarılı bir uygulama olduğu, sanıyorum herkesin özelliklerini araklamaya çalışmasından belli oluyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.