Snapchat Gözlüğü: Spectacles

Serdar Demireren 26.09.2016

Snapchat’in ilk fiziksel ürünü Spectacles, kullanıcıların görüş açısından videolar çekerek paylaşmasını sağlıyor.

Snapchat uygulamasından çok daha fazlasını hedefleyen Snapchat ekibi, geçtiğimiz günlerde firma ismini Snap Inc. olarak güncellemişti. İsim değişikliğinin hemen ardından ilk meyveleri de gelmeye başladı.

Gözlükle snap atmak mümkün

Bir gözlük gibi takılabilen Spectacles, kullanıcının gözünden yapılan 10 saniyelik çekimlerin Snapchat’te yayımlamasını sağlıyor. 115 derecelik açı ile kayıt yapabilen gözlük, bir akıllı telefon kamerasından çok daha geniş, hatta insanın görüş alanına yakın bir açıda çekim yapabilmenize imkan sağlıyor. Çektiğiniz videolar ise wireless üzerinden telefonunuza aktarılıyor.

Spectacles yıl sonunda satışta

130 dolarlık fiyat üzerinden satışa sunulması beklenen Spectacles, dağıtım konusunda ise küçük adımlar ile ilerlemeyi planlıyor. Sınırlı sayıda üretilecek olan gözlüklerin önümüzdeki yılbaşında Amerika’da satışa sunulması planlanıyor.

Snapchat Gözlüğü: Spectacles

Snapchat’in alışılmış dikey çekim alışkanlığı ise Spectacles ile tamamen değişiyor. Artık, telefonunuzu farklı yönlere çevirerek görüş açınıza siz karar verebiliyorsunuz.

Snapchat Gözlüğü: Spectacles

Fiziksel ürünler satan firmaların dijitalleşmesine, operasyonlarını ve ürünlerini online mecralara taşımasına artık alıştık. Ancak, dijital ürünler sunan teknoloji firmalarının fiziksel ürünler sunması günlük hayatımızı da değiştirmeye başladı.

Daha önce Google’ın başarısızlıkla sonuçlanan Google Glass macerasını düşündüğümüzde ise bu ürünün ne kadar iddialı, hatta maceracı olduğunu anlayabiliriz.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.