Size Direnen Kilolara Veda Edin

Ali İhsan Kaya 16.06.2016

Uzun süren diyet programlarına rağmen hedefinizin yakınlarında dolaşıyor ve bir türlü istediğiniz kiloya düşemiyor musunuz? Önerilerimizi dikkate alsanız iyi edersiniz.

Uzun süren diyet programları ile güzel mesafeler kat edebilirsiniz. Fakat belirli bir kilo kaybından sonra hedefe 3-5 kilogram kala bir dirençle karşılaşabilirsiniz. Şaşırmayın! Aynı diyete devam etmenize rağmen, kelimenin tam anlamıyla "inat eden" kilolara veda etmeniz için birkaç tüyo ile karşınızdayız.

Bol Su


Sadece protein ağırlıklı beslenmeniz, dirençli kilolarınızı vermenizde yeterli olmayabilir. Su içmeyi unutan insan sayısı oldukça fazla. Bu nedenle yanınızda su gezdirmeye, gözünüzün önünde su bulundurmaya dikkat edin. Gerekirse alarm bile kurabilirsiniz. Dirençli kiloları vermek istiyorsanız, diyet süresince tükettiğiniz bol su miktarının üzerine bir miktar koymanız gerekiyor.

Yeşil ÇayÇevrenizdeki insanlar kilo vermeniz için bitki çaylarına yönelmeniz gerektiğini ve bu çayların metabolizma hızını artırdığını söylüyorlar. Biz bile duyar gibiyiz. Lakin metabolizma hızlandıran tek çay, yeşil çaydır. Uzmanlar dirençli kiloları vermek için günde 3 kez yeşil çay içmek gerektiği konusunda hemfikir.

Protein Tüketin


Protein oranı yüksek besinleri tüketmeye özen gösterin. Çünkü vücudunuz, proteinli besinleri sindirmek için daha fazla kalori harcar. Tükettiğiniz her proteini yüksek besin, hedef kilodaki son kulvarı geçmenizde size yardımcı olacaktır.

Kardio Yapın


Hali hazırda yaptığınız kardiyo programını da genişletseniz iyi olur. Aksi takdirde, direnen kilolar motivasyonunuzu olumsuz etkileyebilir. Kardiyo boyunca nabzınızı kontrol etmeyi de unutmayın.

Uyku


Düzenli uykunun kilo verme ve sağlıklı yaşamadaki önemini bilmeyen kaldı mı? Kaldıysa bile sayıları oldukça azalmıştır diye düşünüyoruz. Uyku süreniz 6-8 saat arasında değil ise, dirençli kilolarla yaşamaya devam etmeniz çok olası gözüküyor.

Sebze ve Kuru Meyve Tüketin


Sadece et ürünleri tüketmek, diyetlerde yapılan hataların başında geliyor. Lif açısından zengin olan sebzeleri etin yanına eklemezseniz, kabızlık sorunu sizi bekliyor demektir. Böyle bir durumda kalmak istemiyorsanız, sebze tüketseniz iyi edersiniz. Bağırsak hızlandırıcı kuru meyveleri de öğün aralarında tüketebilirsiniz.

Ali İhsan Kaya


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.