Sıvı, Altın, Şeffaf ve hatta Ahşap: Dünyanın En Fantastik Plakları

Frekanz Ekibi 31.05.2018

Plak tarihi bir müzik medyumu olabilir. Ama bu, plakta şaşırtıcı yeniliklerin aklımızı uçurmadığı anlamına gelmiyor.

Eski White Stripes’lı, her zaman plak aşığı Jack White, 2001’de kurduğu plak firması Third Man’den fantastik plaklar çıkarıyor. İzliyoruz. Ehm, dinliyoruz.


1. Karen Elson - Vicious: Muhtemelen Lou Reed’in 'Vicious'ındaki “You hit me with a flower”a ithafen, bu şeffaf plağın içinde şeftali renginde gerçek gül yaprakları var. İşin acayibi, plağın kendisi ne kadar minnoşsa içindeki şarkı da bir o kadar sert.2. The Great Gatsby, film müzikleri: Platin ve altın kaplama plaklar, filmin şaşasına nasıl da cuk oturuyor.


3. Rachelle Garniez - My House Of Peace: Cadılar bayramında yayınlanan bu plak, karanlıkta parlıyor!
4. Jack White - Sixteen Saltines: Karşınızda, dünyanın ilk sıvı plağı. İçi mavi bir sıvı dolu bir plak, Reddit’teki şikayetlere göre bir de sızdırıyormuş!


5. Karen Elson - The Ghost Who Walks: Kısıtlı sayıda basılan bu plak şeftali rengi ve şeftali kokulu. Yıllar sonra basılacak koleksiyon edisyonunun şeftali tüylü olmasını da bekliyoruz.6. Karışık – The Rise And Fall Of Paramount Records: 2013 yapımı bu plak, kestane ağacından yapılmış ve yine kestane ağacından bir çanta içinde saklanıyor.
7. The Dead Weather - Blue Blood Blues: İki plak bir arada! Ortasından sivri bir şeylerle tıkırdatıverdiğiniz bu plağın içinden bir plak daha çıkıyor! İşte bunu görmeniz gerek!


8. The Dead Weather - Sea of Cowards: Bu plağın etiketinde gizli bir şarkı daha var.Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.