Sıla, Davut Güloğlu'ndan Şikayetçi Oldu

Oğuz Taktak 05.10.2016

Sıla'nın, şarkıcı Davut Güloğlu ile ilgili verdiği ifade ortaya çıktı.

Sıla'nın, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu şarkıcı Davut Güloğlu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 'müşteki' sıfatıyla verdiği ifade ortaya çıktı. Sanatçı Sıla, geçtiğimiz günlerde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Umut Tepe'ye ifade verdi.

Sıla, Davut Güloğlu'ndan Şikayetçi Oldu

Sıla'nın savcılıkta şu ifadeleri verdiği öğrenildi:

"Benim soruşturma konusu açıklamamda kullandığım şov ibaresinden kasıt geçmişte bu yapıyla (FETÖ) ilişkili olan onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlüleredir."

Instagram'da yaptığı açıklamaya değindi

Açıklamanın ardından kendisine yöneltilen kötü niyetli linç kampanyası üzerine resmi Instagram hesabından 11 Ağustos 2016 günü bir açıklama yaptığını da hatırlatan Sıla'nın ifadesini şu sözlerle tamamladığı belirtildi:

"Benim soruşturma konusu açıklamamda kullandığım şov ibaresinden kasıt geçmişte bu yapıyla (FETÖ) ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlüleredir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumuna çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım. Şüpheli, benim Yanikapı'daki miting ile ilgili yapmış olduğum söz konusu açıklama sonrasında soruşturma dosyasında bulunan CD'lerden de anlaşılacağı üzere televizyon muhabirine beni kastederek hakaret içerikli sözler söylemiştir. Benimle ilgili kamuoyunda vatan haini algısı yaratmaya çalışmıştır. Bana hakaret eden şüpheliden şikayetçiyim. Cezalandırılmasını talep ederim. Kendisiyle de uzlaşmak istemiyorum. Ayrıca aleyhine tazminat davası açacağım. Şayet davayı kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım."

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.