IŞİD'li Teröristler Türkiye'ye Doğru Kaçıyor

Oğuz Taktak 20.08.2016

İşte Cerablus yönüne doğru kaçan IŞİD'lilerin havadan çekilen fotoğrafları.

Suriye'nin Halep kentine bağlı olan ve 2014 yılından beri IŞİD kontrolünde olan Münbiç'in 70 gün süren operasyondan sonra IŞİD'den geri alınmasının ardından, IŞİD'lilerin yanlarına sivilleri alarak kaçtığını biliyoruz. Şimdi ise Cerablus yönüne doğru kaçan o IŞİD'lilerin havadan çekilen fotoğrafları yayınlandı.

Süreci hatırlamak isteyenler için, terör örgütünün Türkiye'ye doğru ilerlediğini şu haberimizde belirtmiştik.

IŞİD'li Teröristler Türkiye'ye Doğru Kaçıyor

Operasyonda etkin rol oynayan Demokratik Suriye Güçlerinin resmi Twitter hesabında yer alan fotoğraflarda araçlarla kenti terk eden IŞİD'lilerin olası hava saldırısına karşı sivilleri yolda her iki yanlarında yürütülerek kalkan olarak kullandıkları görülüyor. ABD Bağdat Koalisyonu Sözcüsü Albay Chris Garver 3 gün önce yaptığı açıklamada, Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) kenti geri alacağı belli olduğunda, 100- 200 IŞİD'linin araba ve kamyonlarla kaçtıklarının görüldüğünü açıklamıştı.

Münbiç'in IŞİD'ten alınmasında etkin rol oynayan ve içerisinde Arap, Kürt ve Türkmenlerin bulunduğu Demokratik Suriye Güçleri (DGS)'nin resmi Twitter hesabında, Münbiç'in IŞİD'ten geri alınmasından sonra IŞİD'lilerin kentten kaçışını gösteren havadan çekilen fotoğrafları yayınladı.

Fotoğraflarda, buldukları bazı araçlarla kaçan IŞİD'lilerin yanlarındaki sivilleri yolun iki tarafından kendilerine kalkan olarak kullanıp olası hava saldırısından korunmaya çalıştıkları görüldü. Uzun bir konvoy şeklendi Münbiç'in ayrılan IŞİD'lilerin Cerablus yönüne gittikleri ve bu sırada havada Koalisyon uçakları ve insansız hava araçları tarafından gözetlendikleri ortaya çıktı.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.