Seyahat Etmek ile İlgili İlham Verici 5 TED Konuşması

Gezmek için motivasyona ihtiyacı olanlar buradan buyursun.

Seyahat etmeyi sevdiğinizi biliyorum, ben de öyleyim. Ne yazık ki, seyahat etmeyi sevmekle oturduğunuz yerden kalkıp, gerçekten seyahat etmek çok farklı iki şey...

Kendimden biliyorum; internette gezinip, gitmek istediğim yerlerin fotoğraflarına bakarak çok vakit geçirdim. Ama bazen zamanınız ya da paranız olsa bile gerçekten harekete geçecek motivasyonu içinizde bulmak çok zor olabiliyor. İşte böyle zamanlarda sizi gaza getirecek 5 tane TED konuşmasından bahsedeceğim.

1.Robin Esrock: Seyahat etmeyi öğren, öğrenmek için seyahat et


Robin Esrock, esasında Güney Afrikalı bir seyahat yazarı. Nereli olduğunun bir önemi yok aslında ama aksanı o kadar güzel ki, sırf bunun için bile konuşmalarını izleyebilirsiniz. Robin, “World Travels” isimli bir televizyon programı sunuyor ve izleyicilerle gezdiği 100’den fazla ülkede yaşadıklarını, maceralarını ve hikayelerini paylaşıyor. Ne şanslı adam!

2.Rick Steves: Seyahat etmenin değeri

Rick Steves, Avrupa gezileri ile ilgili “Rick Steves’ Europe” isimli bir televizyon programı sunucusu. Ayrıca “Travel with Rick Steves” diye başka bir programı daha var. Seyahat programlarının isimlerindeki yaratıcılığının azlığını göz önünde bulundurmaz iseniz, bu konuşmanın sizi çok etkileyeceğinden emin olabilirsiniz.

3.Francis Tapon: Seyahat etmek sizi nasıl ve neden değiştirir?

Francis Tapon, 2007’de Microsoft’taki işini bırakarak, dünyayı ve kendini tanımaya karar veren eski bir proje yöneticisi. Geçtiğimiz yıllarda Afrika’nın 54 ülkesini de gezmek üzere üç yıllık bir geziye çıkmıştı. Hayattaki amacı dünyadaki bütün ülkeleri ziyaret etmek ve bu amacına ulaşmak için doğru adımları atmış gibi görünüyor.

4.Tony Wheeler: Kimsenin gitmediği yerlere gitmek

Tony Wheeler, ünlü Lonely Planet’in sahibi... Dolayısıyla bu konuşmanın harika olacağını şimdiden kestirebilirsiniz. 1972’de London Business School’dan mezun olduktan sonra eşi Maureen ile evlenip “seyahati sistemlerinden atmak” için efsanevi bir geziye çıkmışlar. Neyse ki, seyahat etme aşkını içlerinden atamamışlar. Bu video da, fazla bilinmeyen destinasyonlara yaptıkları gezilerinde başlarına gelen komik olayların bir toplaması gibi.

5.JD Lewis: Seyahat etmek ve bunu nasıl yapacağınız ile ilgili

JD Lewis, oyuncu ve müzisyen ve aynı zamanda da bekar bir baba. Bir gün, o zamanlar 13 yaşında olan oğlu Jackson, aile olarak dünyada neden daha fazla farklılık yaratmadıklarını soruyor. Bunun üzerine Lewis çantalarını hazırlayıp Twelve in Twelve derneğini kuruyor. Bu derneğin ne olduğunu ve ailenin neler yaptığını öğrenmek için videoyu izleyin!

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.