Seni Herkesten ve Her Şeyden Soğutması Sadece 1 Gün Süren Diyet; DUKAN.

Venüslüler Ekibi 22.05.2018

Dukan'ı biz yaptık, siz yapmayın diye yazalım dedik.

Hızlıca kilo verdiren, tek motivasyonu da bu olan; ilk evrede et yemekten iflahının kesildiği, başlamak için bile balya gibi bir kitap bitirmek zorunda olduğun zalım Dukan diyetini diyoruz işte. Yaptık onu biz. Yaptık ve yazdık.
Sen yapma diye yazdık.

Not: İsteyen yapabilir tabii. Sonuçta herkesin hayatına kimse karışamaz. O bu şekil diyet yapar, bu bu şekil diyet yapar.
1. Birinci evre; ATAK.
Hayır değil, kitabı okumak.
Birinci evrenin atak evresi olduğu söylense de atak evresini yapmak için de geçirmen gereken bir takım evreler var. Şöyle;

A) Dukan Diyeti kitabını okumak.
Dukan Diyeti’nin mucidi, ünlü Fransız diyetisyen Pierre Dukan’ın protein ağırlıklı rejim sistemini ayrıntılı olarak anlattığı Dukan Diyeti kitabını okuman şart. Baştan söyleyelim, kitap kalın. Ayrıca çok sıkıcı. Ama okumak zorundasın. Yoksa diyetin kabul olmuyor.

B) Dukan’ın evrelerini kaç gün yapacaksın?
İşte geldik zurnanın zırt dediği yere. “Dukan Diyeti’ne başlayacağım ama kaç gün atak yapacağım? Seyir ne kadar olacak?” sorularının cevabını bilmen lazım. Bunu ister kitaptan öğreniyorsun, ister web sitesinden.

http://www.dukandiet.co.uk/

C) Yulaf Kepeği satın almak, eppek yapmak.
Haydee. Yulaf kepeği de ne ola ki? Yulaf desen değil, kepek desen hiç değil. Üstelik nerede bulacaksın yulaf kepeğini? Öyle her markette bulunmuyor ki? Ayrıca hadi yulaf kepeğini aldın, ekmeği nasıl yapacaksın?Hayatında fırına bi makarna sokmuşluğun var mı ki ekmek yapacaksın? Neyse.
O yulaf kepeği alınacak ve o ekmek yapılacak. Ayrıca atak döneminde yediğin o yulaf kepeği 1,5 yemek kaşığını geçmeyecek. (Aslında bu iyi bir şey, çünkü yulaf kepeği.... Nasıl desek... Böyle biraz şey... Lezzetsiz.)

2. BİRİNCİ EVRE, ATAK!
Etobur dünyaya hoş geldin. Kahvaltıda bile bir tava kıymalı yumurtayı kaşıklamak, öğünlerde etleri ekmeksiz ekmeksiz götürmek zorunda kaldığın bu evre bedenine hayırlı olsun.

Umarız atak evren iki günü geçmiyordur da bir an önce saf protein yemekten kurtulursun. Sabahları iki haşlanmış yumurtayı yemek... Üstelik yanında salatalık, domates ya da Ezine peyniri olmadan... Berbat bir şey!

Bir de su içmek tabii... Bir insanın kendine yapabileceği en büyük zulüm, kendini aşırı zorlayarak günde 2 litre su içmek bence. Ama içeceksin. Kilo vermek için su içmen şart.

3. İKİNCİ EVRE, SEYİR.
İyisin tabii, patır patır verdin kiloları atak evresinde. Seyir evresine geçtin hayırlısıyla. Bu evrede yulaf kepeği denen lezzetsizi 2 kaşığa çıkarıyorsun. 2-3 gün süren protein diyeti zordu, değil mi? Seyir evresini 213478465 gün yapacağını görünce tepkin ne olacak bakalım güzel kız? Ne olacak bakalım güzel çocuk?

Bir gün full protein, bir gün protein+sebze yiyorsun.


CAN DAYANIR MI?

Üstelik yemeklerinin bir çoğunu kendin yapmak durumundasın. Dışarıdan yemeye can mı dayanır? Zaten öyle her zaman dışarıdan yenebilen yemekler de olmuyor. Sıkılacaksın. Bıkacaksın. Maddi olarak göçeceksin. Ama kilo vereceksin. Yihuu!

Not: Evet, tatlı filan yok.4. ÜÇÜNCÜ EVRE, GÜÇLENDİRME.
Bu evreye gelebilen var mı bilmiyorum. Biz gelemedik. Kafalar rahatlayacak sanıyorsun ama ı-ıh. Bu da diyet. Bu evreye gelene kadar verdiğin her kilo için 10 gün yapıyorsun hem de.

30 kilo mu verdin? Al sana 300 gün!

50 kilo mu verdin? Al 500!

5 kilo mu verdin? 50 gün!
Üstelik bu evrenin 1 gününde yine ataktaki gibi saf protein yiyorsun. Meyve yiyebiliyorsun.
Ama kiraz değil mesela.
Muz da değil.
Üzüm hiç değil.
İncir?
Saçmalama.

Bunların dışındakileri yiyeceksin. Düşünsene, kiraz yemediğin bir yaz geçireceksin. Muza bineceksin ama yiyemeyeceksin. Korkuç yahu!

Ayrıca günde iki dilim buğday ekmeği.
Yahu o kadar rejimi günde iki dilim buğday ekmeği yiyebilmek için mi yaptım arkadaşım ben?

Not: Hala tatlı yok. Meyve neyine yetmiyor?

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

sinnee
incir, muz tamam da, kiraz niye yasak yaa?
12.Şub
Beğen(1) Beğenme(2)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.