Selin Şekerci Neden TT Oldu?

İnci Vardar 07.09.2016

Aslında başlık 'Henüz bilmeyenler için Twitter teknolojisi: Selin Şekerci üzerinden resimli anlatım' da olabilirdi.

Hayat garip. Yine Twitter'da biri #YalnızDeğil ve ben yine daha önce ismini bile duymadığım biri hakkında yazıyorum. Sosyal medya beni çok bozdu.

Konu: Selin Şekerci

Magazin ve dizi severler kesin tanıyordur, Selin Şekerci diye bir oyuncu var. Kocaman gözlü, şirin bir kız. Acı Aşk ve Kavak Yelleri dizilerinde rol almış. Şimdi Acı Aşk'ın yıldızı Selin Şekerci acılar denizine balıklama daldı dersek hiç yanlış olmaz. Kendisi bugüne bugün sosyal medyanın gazabına uğramış bir insan evladı.

Aslında durumu çözmem biraz zor oldu. İşin içinde Fenerbahçe, Hello Kitty, Çarşı, PKK ve Emine Erdoğan var. İnanın bu kadar alakasız kavramlar nasıl bir potada eritildi bilemiyorum.

Daha önce de belirttiğim gibi, hayat tuhaf. Vapurlar falan.

Selin Şekerci Fenerbahçe'ye karşı

(En kötü abartmamız böyle olsun edition)

Selin Şekerci Neden TT Oldu?

Şu yukarıdaki sanıyorum fitili ateşleyen Tweet. Fenerbahçe taraftarı Hello Kitty iş birliğine gülünmesine çok bozulmuş anlaşılan. Tehditler, küfürler, analı bacılı sövmeler derken, Selin Şekerci bir özür metni yayımlamış.

Fenerbahçe'nin Hello Kitty ile iş birliği yapması, yakın gelecekte ablaları gibi tribünleri şenlendirecek minik kızlarımız düşünüldüğünde akıllıca bir pazarlama stratejisi. Ama komik. Alınmayalım bu kadar. Özellikle, sanki kimse gülmemiş gibi sadece Selin Şekerci'ye alınganlık yapmamak lazım.

Ayrıca Galatasaray eflatun rengi forma giydiğinde neler yaptığınızı unutmadık Fenerli cengaverler. Hepiniz oradaydınız be! Şimdi kıza saldırmak kolay tabii.

Ama olay bununla bitmiyor. Ünlü gömme şenlikleri başladığında bu kadarla biter mi?

Selin Şekerci PKK'yı mı destekliyor?

Eski defterler açılır, etrafa neşe saçılır. Zamanında Selin Şekerci hanım kızımız bir tweet'i alıntılamış ve eleştirmiş. İkinci kıyamet de bundan koptu. Vay efendim bu kız PKK daha onurlu demiş, ne biçim de bir onun bunun çocuğuymuş.

Ders: Twitter nasıl kullanılır - Resimli anlatım

Selin Şekerci Neden TT Oldu?

Bir zamanlar Dünya gaz ve toz bulutuydu... Sonra Twitter'da alıntı yapabilmeye başladık.

Genellikle güzel Türkçemizde de alıntıları iki adet tırnak işareti içine koyarak kullanıyoruz. Selin Şekerci örneğinde gördüğümüz resimli anlatımda da aynen böyle yapılmış. Hatta kız alıntı yaptığı kişi hakkında yazık demiş, üzücü demiş... Yani Selin Şekerci PKK sempatizanı değildir, Çarşı'nın terör örgütü olduğunu düşünmemektedir.

Okuduğumuzu anladık mı?

Bu arada fark ettiniz mi bilmiyorum, tweet'in tarihi 2013. Artık ne kadar hırs yaptılarsa...

Peki ya Emine Erdoğan?

Selin Şekerci şu saatten sonra 'Eeaaah! Yeter be! Ne linç meraklısıymışsınız, gidiyorum ben!' dese yeridir. Yine eski tweet'ler karıştırılmış, hükümet aleyhtarı olanlar da bulunmuş, düşene bir tekme de böyle vurulmuş.

Selin Şekerci Neden TT Oldu?

'Sana attığın bu tweet'leri yedireceğiz' diyenler var yahu!

Aman tuttuğunuz takım hakkında kimse ağzını açmasın! Aman desteklediğiniz partiler veya kişiler hakkında en ufak bir kötü söz duymayın! Hele ki bunları yazan ünlü biri olursa hiç acımayın! Vurun kahpeye!

Hiç utanmıyorlar da. Vay bir linç gösterisi başlamayagörsün, eline tuzunu alan koşuyor laf yetiştirmeye. Bu kadar rahatsız oluyorsanız tehdide, küfre, terbiyesizliğe gerek yok. Davanızı açarsınız, zannettiğiniz kadar haklıysanız kazanırsınız.

Ama haklı değilsiniz işte. Birbirinizi gaza getirip ayıp ediyorsunuz. Sonra da 'Bugün de ne biçim ünlü gömdük yeaaa! Nasıl da birilerinin ekmeğiyle oynadık! Hehheh!' diye sevinip mışıl mışıl uyuyorsunuzdur muhtemelen.

Selin Şekerci yalnız mıdır, değil midir bilmiyorum. Bana sorarsanız, sadece kötü espriler yapıyor. Yalnız bu linç güruhunun bireyleri, yalnızlıklarını unutturacak bir ortam bulduğunda çok tehlikeli, çok sıkıcı, çok iç bayıcı oluyorlar, orası kesin.

Aferin. Çok iyi iş becermişsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.