Selfie Yasak Hemşerim!

İnci Vardar 07.07.2016

Geçtiğimiz günlerde açılan Osmangazi Köprüsü'nde aracını durdurup selfie çeken vatandaşlar, 92 TL cezayla karşılaştı.

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü'nden geçenler, köprüyü anlata anlata bitiremiyorlar. Çok uzunmuş, ayakları denizdeymiş, kıyılar görünmüyormuş... Bazıları da anlatmakla yetinmiyor, telefonlarını çıkarıp 'köprü selfie'lerini' gösteriyorlar. Ama artık yapamayacaklar. Çünkü bugünden itibaren kenara çekip selfie için telefonu çıkarmak, köprü geçiş ücretinden de pahalıya patlıyor.

AA'nın haberine göre bugün Osmangazi Köprüsü'nü görmek için yurdun çeşitli yerlerinden gelenler, TEM Otoyolu ile köprünün Yalova yönünde trafik yoğunluğuna neden oldu. Köprüyü görmek için konvoy oluşturan vatandaşlar, trafik polisinden de araçlarını park edip bekleme yapmamaları konusunda uyarı aldılar. Ama Türk'üz biz. Yasakların yıkılmak için koyulduğuna inanırız. Ta ki para cezası gelene kadar...

Selfie Yasak Hemşerim!

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, selfie için köprü üzerinde aracını park eden sürücülere "yerleşim birimleri dışındaki karayolunda zorunlu haller dışında durakladıkları" gerekçesiyle 92 lira para cezası kesilirken, dün akşamdan bu yana ceza kesilen sürücü sayısı 100'ü geçti. Trafik ekipleri, köprüdeki emniyet şeridini dubalarla kapatarak önlem aldı.

Otomobiller için öngörülen 120 TL'lik geçiş ücretinin bile 90 TL'ye indirileceği konuşulurken, selfie'nin oldukça pahalıya patladığını söylemek yanlış olmaz herhalde.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.