Şehrin Asi Delikanlıları Red Hot Chili Peppers, Geri Geldi!

Taner Turna 24.05.2016

En son 5 yıl önce yayınladıkları vasat albümleri “I’m With You”dan sonra Red Hot Chili Peppers, geri dönüş tarihini yeni şarkı ile duyurdu.

80’li yılların başında okul arkadaşı olarak birlikte müzik yapmaya başlayan RCHP, kesintisiz olarak devam ettikleri kariyerlerinde ceplerini tam 10 albümle doldurmayı başardı. Hiçbir zaman klasikler arasında yer bulan bir başyapıt albümüne imza atmasalar da grup, arkasında durduğu müzikal kimlikleri ve enerji patlaması yaşadıkları canlı performansları ile hep parmakla gösterildi.

Her şey kimlik meselesi

Üzerinde funk ve alternatif desenlerin olduğu asi rock ceketini üstüne alan Red Hot Chili Peppers, marş haline gelen şarkıları ve ikonlaşmış grup üyeleri ile yıllara meydan okumaya devam ediyor. Bu yüzden ki, torun sevecek yaşa gelmiş Anthony, Flea ve Chat, sarsılmaz karizmaları ile 35 yıla merdiven dayamış bir grubu ilerletmeyi başarıyor.

"RHCP’ın başarı sırrı" adlı kitabımızın ön sözünü yazdıktan sonra, yeni bölümün duyurusunu yapma zamanı geldi.

Grup, geçtiğimiz günlerde 17 Haziran’da “The Getaway” adını verdikleri 11 numaralı albümlerini Warner Bros. etiketiyle yayınlayacağını duyurdu. Grup bu duyurunun yanına da sessiz geçen uzun yılların hatırına “Dark Necessities” single’ını da hayranlarına armağan etti. Tek bir şarkıdan niyet çözmek zor ama funk sosuna batırılmış ve alternatif rock kokulu RCHP, bakalım bizleri şaşırtabilecek mi?


Taner Turna


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.