Şehir Değiştirmek İstediğinize Emin Misiniz?

İrem Çamarası 27.09.2016

Hepimiz hayatımızda bunaldığımız zamanlarda “buralardan gitmek istiyorum” deriz. Peki, gerçekten gitmek istediğinize emin misiniz?

İyi düşündünüz mü?

Eğer gitmek gerçekten iyi gelecekse, değişiklik her zaman iyidir. Fakat bazen bir anda verilen kararlar, sonrasında pişmanlıkla sonuçlanabiliyor. Siz de daha sonrasında pişman olmamak için şehir değiştirmeden önce her şeyi iyice düşünmelisiniz. Eğer geçici bir ruhsal sıkıntı yüzünden bu kararı aldıysanız, büyük ihtimalle daha sonradan pişman olacaksınızdır. Unutmamanız gerekiyor ki nereye giderseniz gidin, kafanızdaki sorunlar da sizinle gelecek. Bu yüzden bütün sorunlarınızı bir kenara koymalı, bunlar düzeldiğinde de gitmek isteyip istemeyeceğinizi düşünmelisiniz. Doğru kararı ancak bu şekilde verebilirsiniz.

Gideceğiniz yeri iyi araştırın

“Nereye olursa olsun” diye düşünerek yola çıkmak sadece tatil dönemlerinizde mantıklı bir düşünce şeklidir. Oysa siz tamamen hayatınızı değiştirmekten bahsediyorsunuz. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve daha küçük bir yere gitmeye karar verdiyseniz, orada gerçekten yaşayıp yaşayamayacağınızı iyice araştırmanız gerekiyor. Sonuçta her şey elinizin altındayken birden düşüşe geçecek olan yaşam şekliniz sizi mutlu etmeyebilir. “Küçük bir yere yerleşip meyve, sebze yetiştireceğim” düşüncesi, sizi düşüncelerinizde olduğu kadar rahatlatmayabilir.

Eğer küçük bir yerden büyük bir şehre gitmeyi düşünüyorsanız, bu durumda da sakin yaşamınızı bir kaosa dönüştürmeye hazır olup olmadığınızı araştırmalısınız. Trafik olmayan şehrinizi, bir yere giderken saatlerce yolda kalmak zorunda kalacağınız bir şehre tercih edecekseniz, o şehirdeki bolca insanı ve kalabalığı da kabul ediyor olmalısınız.

İhtiyaçlarınızı listeleyin

Şu an yaşadığınız şehirde vazgeçilmezleriniz neler, bir gününüzü nerelerde geçiriyorsunuz, bunların hepsini listeleyin. Böylece hangi şehirlerin size uygun olduğunu bulmanız daha kolay olacaktır. Önem verdiğiniz detayların hepsini bulabileceğiniz bir yere gidiyor olmak, değişimin zor etkilerini azaltacaktır.

Şehir değiştirmeden önce her şeyinizi ayarlayın

Kalacağınız yeri, gideceğiniz mesafeleri daha önceden ayarlayın. Bu ayarlar yeni yerleşeceğiniz yere çabuk alışmanızı ve gittiğinizde zorluk yaşamamanızı sağlayacaktır. Önceden edindiğiniz bilgiler orada çok işinize yarayacak. Ayrıca orada kalacağınız yeri hazırlamış olmak size güven verecektir.

Değişiklikler her zaman hayatımıza yeni deneyimler katar. Unutmayın ki, bu deneyimlerin iyi ya da kötü olması sadece sizin elinizde.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.