Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

Zian Ziangil 21.09.2016

Aniden evlenip aniden boşanan sunucu, bir televizyon programında ilişkisiyle ilgili tüm ayrıntıları açıkladı. “Bu kadarını öğrenmesek de olurdu” dedirten o ayrıntılar neler?

Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

Seda Akgül’ü öncelikle lafını esirgemeyen sabah haberleri sunucusu olarak tanıdık. Göz dolduran akademik bir kariyere sahip sunucu, geçtiğimiz yıl Kanal D’de yayınlanan evlilik programı “Kısmetse Olur”un sunucusu olarak karşımıza çıktığında herkes bu durumu yadırgamıştı. Akgül programı sunarken bi yandan da tüm fazla kilolarından kurtuldu. Sonra bir gün aniden kendisinin evlilik haberini duyduk. Avram Habib ile 1,5 yıldır devam eden ilişkilerini nikah masasına taşımaya karar vermişlerdi.

Seda Akgül, boşanmasıyla ilgili detayları anlattı

Evliliklerinin üzerinden henüz 4 ay geçmiş olmasına rağmen çift, geçtiğimiz günlerde tek celsede boşandı. Boşanma tarihinden beri sessizliğini koruyan Seda Akgül, “Renkli Sayfalar” programına katılarak ilişkisi ve boşanmasıyla ilgili tüm gerçekleri canlı yayında anlattı.

Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

Akgül programda herkesi şoke eden bazı ayrıntılar paylaştı. O kadar ki, acaba bunları milyonlarca insanla paylaşmak ne kadar doğru dedirtti. Eşinin kendisine “eski sevgililerimden çok daha çirkinsin” ve “zayıfladın da kadın mı oldun” gibi mesajlar gönderdiğini söyleyen sunucu, “psikolojik taciz”e uğradığını iddia etti.

Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

Eşinin kendisine yönelttiği suçlamalarla ilgili olarak “Benim de hatalarım varmış. Hatalarım ne diye sordum, kötü araba kullanıyorsun, kabul etmiyorsun. Uçak yolculuklarında uyuyorsun dedi” şeklinde konuşan Akgül, programdaki “Ben bu evliliği uzatsaydım alışacaktım. 'Çirkin' lafını duymaya alışacaktım” sözleriyle duygusal anlar yaşattı.

Böyle bir kadına bile oluyorsa...

Evlilik meselesi maalesef ki ülkemizde kanayan bir yara. 45 yaşında, akademik kariyeri olan, Türkiye’nin en çok izlenen programlarından birini sunan, son dönemde verdiği kilolar nedeniyle (özellikle sağlık anlamında, çünkü kendisi bir şeker hastası) herkese örnek olmayı başarmış bir insan olarak Seda Akgül bile böyle şeyler yaşıyor ve deyim yerindeyse psikolojik şiddete maruz kalıyorsa, vay Anadolu kadınlarının haline...

Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

Peki neden yol daha yakınken dönmeyelim?

Toplumsal hafıza ve bilinçaltımıza yüklenen evlenme mecburiyeti nedeniyle yapılıyor böyle hatalar. Seda Akgül yaşadığı şeylerin hiçbirini haketmedi. Bunları belki başkaları da yaşamasın diye anlattı en çok. İşte sırf bu nedenle bile kendisine bazı eleştirilerim var. Akgül programda bu tip şeylere maruz kalan kadınlara “boyun eğmeyin ve boşanın” mesajı vermek yerine, ”toplumsal baskı nedeniyle değil de gerçekten doğru insanı bulduğunuz ve evliliğe hazır olduğunuz zaman evlenin” mesajı verseydi daha işlevsel olmaz mıydı? Hiç hata yapmamayı öğrenmek varken, neden hataları nasıl telafi edeceğimize odaklanalım ki?

Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

Bütün bunlara ek olarak, yaşadığı her şeyi en küçük ayrıntısına kadar (iş eşini arayan kadınların telefondaki hallerini taklit etmeye kadar vardı çünkü) anlatması ne kadar doğruydu? Evliliğinde yaşadığı sorunları tabii ki anlatabilir fakat en mahrem ayrıntıları canlı yayında anlatmak Seda Akgül gibi güçlü bir kadın imajına asla yakışmadı. Liseli ergenlerin pijama partilerinde birbirlerine sevgililerini anlatması gibi eski eşini milyonlarca insana şikayet etti. Ayrıca konuşması zaman zaman burada yazamayacağım kadar çirkin imalarla doluydu. Kanımca hiç kimse bu kadar özel ayrıntıdan haberdar olmamalıydı.

Sonuç olarak günümüz ilişkileri (özet):

Seda Akgül’den Boşanması İle İlgili Şok Eden Açıklamalar

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.