"Seçilmişler Bal Gibi De Görevden Alınır"

Oğuz Taktak 14.09.2016

Cumhurbaşkanı, İstanbul'da düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı, halk bayramı yine idam sloganlarıyla kutladı.

Cumhurbaşkanı, İstanbul’da düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşma yaptı, Van’da yaşanan bombalı saldırıda yaralananlara acil şifalar diledi.

2002 yılından beri kesintisiz bir mücadele döneminde olunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, “Bu kenetlenme olmasaydı ne 2007’deki vesayet savaşında, ne Gezi, ne 17-25 Aralık darbe girişimlerinden, ne de terör kılıflı uluslararası operasyonlardan ne de en son maruz kaldığımız darbe teşebbüsünden milletimizi kurtarma imkanımız olmazdı” dedi.

"İdam kararını millet verecektir"

Cumhurbaşkanının konuşması esnasında atılan idam sloganlarına “Benim kanaatim bellidir. Bazı Avrupalı liderler diyor ki ‘Ama siz idamı savunuyorsunuz.’ Bunun kararını verecek olan millettir, Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir, siz değilsiniz. TBMM karar verdiği zaman kimsenin buna karşı çıkma hakkı yoktur.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyelere kayyum atanması ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bazıları diyor ki ‘Seçilmişler görevden nasıl alınır?’ Bal gibi de alınır. Bunun daha devamı var. Belediyelerin kamyonlarıyla, greyderleriyle TNT taşıdılar. Bombalamada kullanılmak için tüp taşıdılar.”

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Utku Sivaslioglu
idam gelmemeli, bundan önceki balyoz, ergenekon kumpaslarında da idam idam diyenler vardı eğer o zaman gelseydi bir sürü suçsuz kumpas mağduru idam edilecekti. 15 Temmuz'da yaşananların bir kumpas olduğunun düşünmüyorum ama suçlu olarak görünenlerden elbette bazılarının suçsuzluğuna inanıyorum, aldıkları herkesin %100 suçlu olduğuna inanmıyorum. Eğer birilerini bugün idam edersek yarın bir gün o kişinin ailesi, çocukları, arkasındaki güçler bu ülkede önemli yere geldiği zaman "bakın siz de bizi idam etmiştiniz" diyerek bu geleneği devam ettirirler. O yüzden idama hayır
14.Eyl
Beğen(1) Beğenme(1)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.