Samsung Gear Fit 2

Mehmet Berkay Önen 18.07.2016

Başka bir fitness bilekliğine daha ihtiyacımız var mı emin değiliz ama Samsung Gear Fit 2 oldukça güçlü bir rakip gibi gözüküyor.

Giyilebilir teknoloji ürünleri, son birkaç yıldır düşen fiyatları ve geliştirilen özellikleriyle beraber daha da çok sayıda insanın günlük yaşantısının bir parçası haline gelmeye başladı. Adım saymak ve kalp ritmini ölçmek, artık sadece kalp hastalarının tekelinde değil. Şimdi gelin hep beraber Samsung'un bu yeni cihazını diğerlerinden ayıran özellikler ne ona bakalım.


Samsung Gear Fit 2

Öncelikle şunu bilmekte fayda var. Akıllı saat ve fitness bilekliği birbirinden oldukça farklı şeyler. Bazı markalar ürettikleri ürünlerle bu iki farklı cihazı aynı pakete sığdırmaya çalışsalar da aslında ayrı olmalarının herkes için daha iyi olacağı kanaatindeyiz. Sürekli bileğinizde taşıyacağınız bu cihazın bizce en önemli özelliği, bataryasının ne kadar dayanacağı. Samsung tarafından belirtilen 3-4 günlük şarj süresi oldukça tatmin edici görünse de piyasada bir aya kadar dayanan ürünlerin de olduğunu unutmamak lazım.

Samsung Gear Fit 2

Cihaz sadece adım sayılarınızı ölçmüyor. Çıktığınız merdiveni, koştuğunuz mesafeyi ya da ne kadar süre kürek çektiğinizi dahi kaydediyor. Kendinizle ilgili uygulama üstünden girdiğiniz bilgileri de göz önüne alarak tahmini bir kalori hesabı da gösteren cihaz, daha da doğru rakamlar verebilmek için sürekli olarak kalp ritminizi de takip ediyor. İçinde bulunan dahili GPS alıcısı sayesinde koşularınızı harita üstünden de takip etmenize imkan sunan cihaz, arkadaşlarınızla yarışmanıza da olanak veriyor. Ama başka marka ve model fitness bilekliği sahibi arkadaşlarınızla yarışamıyorsunuz. Bizce bu cihazın en büyük eksilerinden biri ama hakkını yememek lazım, neredeyse hiçbir marka ve model bu özelliğe izin vermiyor.

Samsung Gear Fit 2

Ülkemizde 650 TL civarı fiyatlarla çeşitli online mağazalarda bulunabilen Samsung Gear Fit 2 yeni fitness bilekliğiniz olmayı başarabilir mi bilemiyoruz ama çok güçlü ve farklı birçok oyuncuyu barındıran bu sektörde işinin hiç kolay olmadığı kesin. Ürün hakkında daha detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.