Samsung Galaxy Note 7'yi Bitirdiler

İnci Vardar 10.10.2016

Son gelişmelerin ardından şirketler Samsung Galaxy Note 7'leri değiştirmeyi de kabul etmiyor.

Samsung Galaxy Note 7'nin patladığı ve değişiminin yapıldığı hepinizin malumu. Ama şimdi yeni bir gelişme oldu ve görünüşe bakılırsa Samsung, değiştirilen cihazlar da patlama riski taşıdığı için, Galaxy Note 7'nin üretimini tamamen askıya aldı. CNN'in haberine göre ABD ve Avustralya'daki satıcıların Samsung Galaxy Note 7 değişimi yapmayacaklarını duyurmaları üzerine Samsung'ün borsa değeri de Seul'de %4,6 oranında düştü.

Samsung neden patladı?

Samsung Galaxy Note 7 Ağustos'ta piyasaya çıktıktan sonra bazı kullanıcılardan cihazın fazla ısındığı ve yanmaya başladığı konusunda paylaşımlar gelmeye başladı. Geçtiğimiz ay Samsung, 2,5 milyon cihazı geri çağırdı. Cihazların yerine yenilerinin verilmesinin sorunu çözeceği düşünülüyordu ancak geçtiğimiz haftadan itibaren yeni yanma ve patlama haberleri gelmeye başladı. Bu haberlerden biri, telefonun şarja takılı olmadığı halde alev aldığını, bir diğeri ise telefonun uçak kalkmadan önce duman çıkarmaya başladığını ve bu nedenle uçuşun ertelendiğini söylüyordu.

Haberler üzerine bazı satıcılar, yenilenen cihazların da risk taşıması gerekçesiyle değişim taleplerini reddetmeye başladı. T-Mobile ise yenileme talepleri dahil, tüm Samsung Galaxy Note 7 satışlarını durdurma kararı aldığını duyurdu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.