Samsung Galaxy Note 7 Yine Patladı

Ezgi Özkurt 07.09.2016

Samsung Galaxy Note 7 büyük masraflara yol açtı. Tüm Note 7'ler geri çağrıldı.

Samsung Galaxy Note 7 Yine Patladı

Samsung'un yeni telefonu Galaxy Note 7, markanın başına bela oldu.

"Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak yav?" diye heyecanla beklerken, telefon piyasaya sunuldu. Fakat Samsung'un yeni modeli Note 7, çıktığı günden beri şarj olurken patladığı için büyük şikayet alıyor.

Para iadesi yapılıyor

Ardı ardına gelen patlama şikayetleri sonucunda Samsung, Galaxy Note 7'yi geri çağırdığını açıkladı. Samsung'un yaptığı açıklamaya göre, Galaxy Note 7 kullanıcıları, akıllı telefonu iade ederek, parasını geri alabilecekler. Fakat markanın yaptığı geri çağırmanın ardından bile Note 7'nin patladığı haberleri gelmeye devam ediyor.

Samsung Galaxy Note 7 Yine Patladı

Samsung Galaxy Note 7, sahip olduğu özelliklerle bekleyenlerini heyecanlandırmıştı. Fakat telefon piyasaya sunulur sunulmaz bataryasındaki problem nedeniyle patlama şikayetleri aldı.

Galaxy Note 7'nin son patlama haberinde, Crushader ismindeki kullanıcı Avustralya’da bir iş seyahatine gitti ve otelde kaldı. Gece uyuduğu sırada yeni aldığı Galaxy Note7’yi şarja takan kullanıcının gecesi, telefonun patlamasıyla kabusa döndü. Yangını söndürmek için çarşaf ve halıyı telefonun üzerine atan Crushader, bu sırada elini de yaktı. Note 7'nin patlamasıyla yarattığı zararın maliyeti ise yaklaşık 1.400 dolar. Samsung, olay üzerine mağdurun masraflarını karşılayacağını açıkladı ve talihsiz kullanıcıya geçici olarak Galaxy J1 verdi.

Mağdur kullanıcıların hepsinin söylemi şöyle: "Eğer Samsung Galaxy Note 7 aldıysanız, hemen değiştirin!"

Note 7'nin şu ana kadar 40’a yakın patlama olayı oldu. Samsung, her ne kadar geri iade veya patlama riskine karşın elinizdekini verip yeni bir Note 7 ile değişim imkanı sunsa da akıllı telefonun değiştirilme süreci uzun süreceğinden bu tür vakaların artabileceği düşünülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.