Şampiyonlar Yurda Döndü

Elif Durgun 25.10.2016

Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol takımı sabaha karşı İstanbul'a ayak bastı.

FIVB Kadınlar 2016 Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonasını üst üste 2. kez kazanan, Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol takımı, Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle bu sabah 04.30 sıralarında Manila'dan İstanbul'a geldi. Kafileyi İstanbul Atatürk Havalimanında Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı çiçekle karşıladı.

Şampiyonlar Yurda Döndü

"Mutlu ve gururluyuz"

Takım Kaptanı Neslihan Demir, “Çok mutluyuz. Gerçekten bu gururu tekrar yaşadığımız için. Umarım bu kupaların devamı gelir. Bu sezon içinde bütün kupaları alırız." şeklinde konuştu. Voleybolcu Gözde Yılmaz ise, "Çok mutluyum, duyguları tarif etmek gerçekten imkansız gibi. Bir kere daha bu mutluluğu yaşadığım ve bu takımı parçası olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Eczacıbaşı, her zaman en iyileri ve en büyük kupaları hedefleyen kulüp. Bu sezonu iyi açtık. Umarım böyle devam ederiz." dedi.

Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu da duygularını şöyle ifade etti: "Çok mutluyuz, Bu sene bizim için önemli çünkü 50. yılımız! İki kere dünya şampiyonu olduğumuz için çok mutlu ve gururluyuz. Turnuvayı çok iyi geçirdik. Böyle bir başarı aldığımız için mutluyuz."

Diğer bir Voleybolcu Büşra Kılıçlı ise "Vallahi takımca çok mutluyuz. Zaten bu yola da başlarken inanarak yeni bir şeyi başararak yola çıktık. Beklediğimiz sonuçları aldık,o yüzden çok mutlu ve gururluyuz" ifadelerini kullandı.

"Biz kızlarımıza çok güveniyoruz"

Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Massimo Barbolini ise “Sezon başı turnuvamızdı. Beşte beş yaptık ve güzel bir turnuvaydı. Çok mutluyuz hedefimize ulaştığımız için" dedi. Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ise "Çok mutluyuz. Çok çok mutluyuz. Hedef çok zor bundan sonra bunu korumak var. Ama biz kızlarımıza çok güveniyoruz" şeklinde konuştu.

Turnuvayı namağlup tamamlayan ve final maçında karşılaştığı son Avrupa Şampiyonu İtalyan Pomi Casalmaggiore'yi 3-2 mağlup eden Eczacıbaşı VitrA Dünya Şampiyonluğu'nu üst üste ikinci kez kazanan tek takım olarak da tarihe geçti.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.