Sam Allardyce İngiltere'yi Karıştırdı!

Defne Taktak 27.09.2016

İngiltere Milli Takımı Menajeri, rüşvet karşılığında transfer yasaklarının nasıl delinebileceğine dair tavsiyeler vermiş.

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce, bonservisi "3. şahıslarda" olan futbolcuların İngiliz takımlarına transferini yasaklayan uygulamanın nasıl delinebileceğine dair tavsiyeler verirken kameralara yakalandı! Allardyce, bu tavsiye karşılığında tam 400 bin sterlin istemiş.

Sam Allardyce İngiltere'yi Karıştırdı!

Skandalın görüntülerini paylaşan İngiltere'nin tanınmış gazetelerinden The Telegraph'ın iddiasına göre Sam Allardyce tam 10 ay boyunca, kendilerini Uzak Doğulu iş adamları olarak tanıtan muhabirlerle pazarlık yapmış.

Skandal, İngiltere'yi karıştıracağa benziyor.

Sam Allardyce'ın gizli kamera görüntülerinde açıkça "bunu herkesin yaptığını" itiraf ettiği, hatta 2014'te West Ham United için transfer etmek istediği Ekvadorlu Enner Valencia'yı, nasıl Meksika Ligi takımlarından Pachuca'da forma giyiyormuş gibi gösterdiklerinin hikayesini anlattığı da söyleniyor.

Big Sam'in "etrafından dolanılabilir" olarak nitelendirdiği transfer yasağı, 2008 yılında Carlos Tevez ve Javier Mascherano'nun transferlerinde yaşanan "3. kişiler" problemi nedeniyle uygulamaya konulmuştu. İngiltere Futbol Federasyonu yani nam-ı diğer FA, skandal hakkında derhal bir soruşturma açtı. Sam Allardyce ise suskunluğunu koruyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.