Salon’un Kuzeyli Konukları Var: Liima

Taner Turna 11.10.2016

Sahnesini farklı seslere açmayı seven İstanbul'un sıcacık konser mekanı Salon, 15 Ekim’de Kuzeyli topluluk Liima’yı ağırlayacak.

Bilenler ya da bilmeyenler için bir yerden başlamak gerekirse; Liima’nın iki farklı bileşeni var. Bundan ilki arşivinde 4 sağlam albüm bulunan Danimarkalı indie rock grubu Efterklang. Norveç ile Kuzey Kutbu arasında kalan, Piramiden adlı terk edilmiş bir kentte 9 gün boyunca 1000’den fazla ses kaydı yaparak oluşturdukları kent ile aynı ismi taşıyan albümleri ile grup, hayli takdir toplamayı başarmıştı.

Liima’nın ikinci bileşeni ise; 2014 yılında Efterklang’a dahil olan Finlandiyalı genç perküsyoncu Tatu Rönköö. Bu iki bileşenin bir ara gelmesiyle geçtiğimiz yıl Liima adı verilen yeni bir proje doğdu. Bu yıl mart ayında “ii” isimli ilk albümlerini yayınlayan grup, doğdukları sahneye geri dönüp, yine özel bir konser verecek.

Arındırılmış bölge olarak müzik sahnesinde birbirinden tatlı meyveler armağan eden Kuzeylilerin, son dönemdeki en dikkat çekici projelerinden biri olan Liima’ya kulak kabartmak isteyenleri aşağıya, yok ben canlı dinleyeceğim diyenleri ise 15 Ekim’de Salon’a alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.