Salon İKSV'de Bu Hafta

Ezgi Özkurt 25.10.2016

Salon'da bu hafta yine bomba gibi isimlerle iyi müziğe doyacağız!

'Bu hafta ne yapsak?' diye kara kara düşünüyor ve hala karar verememiş bir halde 'Bakarız ya...' diyorsanız Salon'da oldukça iyi konserler var. Fakat hızlı karar vermekte fayda var çünkü Salon İKSV konserlerinde biletler çabuk tükeniyor.

Salon İKSV'de Bu Hafta

Azam Ali & Niyaz 26 Ekim Çarşamba Salon'da

Müzik çevrelerince güncel Ortadoğu müziğinde evrimsel bir güç olarak tanımlanan Azam Ali & Niyaz, iki kere JUNO Ödülüne aday gösterilen multi-enstrümentalist, vokalist ve besteci Azam Ali ile Niyaz tarafından 2004’te kuruldu. Bugün, çok-satanlar listelerine girmiş üç albümü bulunan grup, dünyanın dört bir yanında konserler veriyor. Azam Ali & Niyaz, turnelerinin İstanbul durağında 26 Ekim Çarşamba akşamı saat 21.30'da müzikseverlerle buluşacak.

Salon İKSV'de Bu Hafta

Mammal Hands 27 Ekim Perşembe Salon'da

Piyanoda Nick Smart, davul ve tablada Jesse Barrett ve saksofonda Jordan Smart’tan oluşan caz, folk ve elektronika grubu Mammal Hands, bugüne kadar piyasaya iki albüm sürdü. Mammal Hands, Sufi ve şaman geleneğinden Afro-trans’a, İrlanda ve Doğu Avrupa halk müziklerinden Philip Glass’a uzanan eklektik tarzıyla 27 Ekim Perşembe akşamı 21.30’da Salon’da sevenlerini kucaklayacak.

Salon İKSV'de Bu Hafta

Avishai Cohen, 28 - 29 Ekim'de Salon'da

Yüzyılın en etkileyici 100 basçısı listesinde gösterilen müzisyenlerden Avishai Cohen, modern cazı Ortadoğu ezgileri ve etnik unsurlarla bir araya getirdiği kendine özgü tarzıyla kısa sürede caz ve klasik müzik dünyasının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Roy Hargrove, Herbie Hancock, Bobby McFerrin gibi caz devleriyle birlikte çalan ve Londra - Filarmoni Orkestrası ile sahneye çıkan Cohen, üçlüsüyle birlikte bu defa 28 ve 29 Ekim, Cuma ve Cumartesi akşamı 22.00’da Salon’da olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.