Şakası yok, Gorillaz Geri Geliyor

Taner Turna 28.09.2016

Beş yıldır hasretle yeni albümünü beklediğimiz Gorillaz, ciddi ciddi geri dönüyor!

2014’te solo albümüyle bizleri selamlayan Damon Albarn, geçtiğimiz sene uzun zamandır hasret kaldığımız Blur ile karşımıza çıkmıştı. Müzik dünyasında ortaya çıkardığı her projesini efsane haline getiren Damon Albarn, müjdeyi verdi. Gorillaz, ciddi ciddi yeni albümüyle aramıza geri dönüyor.

Şakası yok, Gorillaz Geri Geliyor

Damon Albarn ve çizgi roman sanatçısı Jamie Hewlett’in 1998 yılında birlikte hayat verdiği görsel grup Gorillaz, bugüne kadar yayınladığı 4 albümle müzik dünyasında ‘eşi benzeri olmayanlar’ statüsünde yerini aldı. Bu yılın başından beri gerek Jamie Hewlett’in paylaştığı illüstrasyon gerekse Damon Albarn’ın ucu açık cümleleri Gorillaz’ın geri döneceğine dair beklentilerimizi artırmıştı. Grubun geçtiğimiz günlerde Instagram hesabı açıp üstüne web sitelerini de güncellemesi, yeni albüm ateşinin çok yakında yanacağını işaret ediyor.

Gorillaz’ın yeni albüm için stüdyoya girdiğini, hatta De La Soul ve Snoop Dogg’un iş birlikçi statüsünden olaya dahil olduğunu biliyoruz. Fakat yeni Gorillaz albümünün ne zaman ortaya çıkacağına dair kesin bir bilgi yok elimizde. Müzikal açıdan sağlam bir yıl geçirdiğimiz 2016’yı bir de Gorillaz albümü ile kapatırsak, demeyin keyfimize. Eski günleri yad etmek isteyenleri aşağıya alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.