Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Ezgi Özkurt 13.10.2016

Sağlıklı cilt nasıl olur, parayla satın alınabilecek bir şey midir?

Sağlıklı cilt için yapılması gerekenler, bazılarımıza çok zahmetli geliyor. Sayısız maske tarifi, pahalı cilt operasyonları, yüzlerce bakım ürünü derken.. Kim uğraşacak bunlarla?

Parası neyse verip mis gibi cilt yaptıranlar da var tabii, ama biz onları dışlıyoruz. Çünkü yaşasın fakirlik! Yaşasın halkların ekonomik yollardan güzelleşme özgürlüğü!

Sağlıklı cilt nasıl olur?

Bebek gibi pürüzsüz bir cilt, özellikle kadınlar için en çok önemsenen konulardan biri. Alaaddin'in ciniyle karşılaşsa, 3 dilek hakkından birini 'Ömür boyu sağlıklı cilt' için kullanabilecek kadınlar var. Ama hepimizin işi gücü var. Bazılarımız kuaföre gitmekten bile hoşlanmıyor. Bu yüzden profesyonel cilt bakım önerilerini tamamen saf dışı bırakarak, bu yazıda üşengeç (ve fakir ehehe) kadınlara sesleniyorum.

Sağlıklı cildin sırrı

'Bende de o kadar para olsa ben de güzel olurum beh!' dediğimiz ünlüleri bir kenara bırakalım şimdi. Gün, kaybımızı avantaja dönüştürme günüdür!

Günlük hayatımızda uygulayabileceğimiz çok küçük şeylerle, biz de sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Uyuyan güzelin bir bildiği vardı

Her ne kadar işin suyunu çıkarmış olsa da Uyuyan Güzel örnek alabileceğimiz bir isim olabilir. Tabii burada günlerce, aylarca ve yıllarca, büyünün tesiri altında kalıp uyumaktan değil, insan gibi 7-8 saat uyumaktan bahsediyoruz. O arkadaş ortamında dile getirdiğimiz, 'abi çok uykusuzum, 3 saatlik uykuyla duruyorum'lar aslında bir marifet değil. Zorunlu sebeplerden dolayıysa anlayışla karşılanabilir ve diğer maddelere asılabiliriz ama eğer bir mecburiyetimiz yoksa, her gece 7-8 saat uyuyarak sabahları ışıklı ışıklı uyanabilme işini biraz ciddiye almakta fayda var.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Suyu sadece içmek yetmez, suya maruz kalın

Ateş alır gibi duşa hızlıca girip çıkmak yerine, kendinizi köpürte köpürte duşta bir süre takılın. Su içmek ne kadar mühimse, suyun altında vakit geçirmek de sağlıklı bir cilt için o kadar mühim. Özellikle sıcak suyun altında aldığınız duşu, çıkmadan önce birkaç saniye soğuk su şokuyla sonlandırırsanız, selülitle savaş için de güzel bir iş yapmış olursunuz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Çikolata dostumuzdur

Mutlu olmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu ve mutlululuğun bazen ne kadar imkansız olduğunu biliriz. (Şuraya bir arabesk şarkı gelecek.) Bu yüzden dışa bağımsız bir mutluluk arayışına yönelip çikolata yiyebiliriz! Tabii en sevimsiz olanından bahsediyorum: Bitter çikolata. Bitter çikolata en lezzetsiz çikolata olduğu için zibilyon tane faydası var insana, bunlardan biri de sağlıklı bir cilt vaat etmesi.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Öpücem, öpücem dedim sana!

Yapabiliyorsanız aşık olun, yapamıyorsanız da kendinizi fazla zorlamayın. Aşkın hangi evresinde olunduğunun önemi yok, öpüşmek flörtün en minnoş ve masum evresidir zaten. Öpüşmenin vücuda yaptığı etkileri anlat anlat bitmez fakat şu an konumuz sağlıklı bir cilt ve bu yüzden bu kısmına odaklanalım. Öpüşme sırasında salgılanan hormonlarla hem keyfiniz yerine gelecek, hem de cildinizin pırıl pırıl ışıldadığını fark edeceksiniz. Ne kadar çok öpüş kokuş, o kadar bebeksi bir cilt!

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Üşenmiyorum o halde varım

Aşırı üşengeçler için çeşitli güzellik bakım ürünleri satan mağazalarda hazırı bulunan tek kullanımlık maskeler var. Sadece 10 - 15 dakika yüzümüzde bekletiyoruz. O kadar da üşengeç olmayanlar için ise, tabii ki evde doğal yollardan hazırlamak daha iyi sonuçlar verecektir. Yüzlerce güzellik maskesi tarifi var. En işinize geleni seçip hazırlamak ve uygulamak totalde yarım saatinizi alacaktır. Sonrası bebeksilik, sonrası yumuş yumuşluk...

Basitinden bir tarif de verelim, tam olsun.

Salatalık, annelerimizden de bildiğimiz üzere mükemmel bir cilt bakım maskesi malzemesi. Salatalık cilt maskesini hazırlamak için bir kaşık aloe vera jeline, bir adet de salatalığa ihtiyacınız var. Önce bir adet salatalığı soyup iki dilimini ayırın, kalanını blender'dan geçirin, iyice ezin. Önceki cümledeki link'e tıklayıp aloe vera jeli tarifini de alın, çabucak hazırlayıp salatalıkla karıştırın. Salatalık ve aloe vera ezilerek karıştırılınca kremsi bir kıvam alacak. Bunu yüzünüze sürün, iki dilim salatalığı gözlerinize yapıştırın, 15 dakika uzanıp rahatınıza bakın. Son olarak, suyla yıkayın ve yumuş yumuş bir cildiniz olsun.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Kafayı bulun

Günde bir (bence birkaç) kadeh kırmızı şarap canınızın sıkıntısını alacak, dertlerin katsayısını azaltacak, umursama seviyenizi yerlere düşürecek, gevşemenizi garanti edecek ve bonus olarak cildinize de iyi gelecek. Sonra da 'Her akşam votka, rakı ve şarap' şarkısını söylerken bulacaksınız kendinizi ve asla eski sevgilinize mesaj atmayacaksınız. Neden? Çünkü umursama seviyeniz yerlere düştü! Daha ne olsun?

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Daha çok seks yapın

Fark ettiniz mi bilmiyorum, düzenli seks hayatı olan arkadaşlarınız ortalıkta floresan lamba gibi geziyor. Saçları ışıldıyor, cildi bebek gibi, zaten keyfi de yerinde. Onun ölmesini istemeden önce şöyle bir durup düşünün, neden siz de böyle olmayasınız? Seksin hormonları coşturduğunu ve dünya gezegeniyle aramıza hoş bir mesafe koyduğunu biliyoruz. Seksi hafife almayalım, 'ay canım hiç istemedi şu an Cem yaa!' demeyelim. Seks yaparken hem fit ve enerjik kalalım hem de sağlıklı bir cilde doğru koşarak ilerlemenin tadını çıkaralım.

Sağlıklı Bir Cilt İçin Seks Yapın

Gamsız olun ve gülümseyin

Sona en önemlisini saklamanın haklı gururuyla bildiriyorum ki, 'kalplere vur bir zımba, rumbada rumba rumba!'.

Şarap maddesinde de belirttiğimiz gibi, umursama ve dertlenme seviyesini minimuma indirmek sağlıklı bir cildin en önemli koşulu. Bol bol gülümseyin, kendi kendinize yürürken (deli desinler, boşverin), bir arkadaşınız bir şeyler anlatırken (umarım derdini paylaşmıyordur o sırada), sevgiliniz terk ettiğinde, işten kovulduğunuzda, beş kuruşunuz kalmadığında, apartmanın önünden geçerken kafanıza sigara attıklarında (burası İstanbul), ananızla babanızla didiştiğinizde, köpeğiniz salonun ortasına işediğinde, yağmurlu bir günde su birikintisine şlap diye bastığınızda... Gülümseyin çünkü başka ne yapabilirsiniz ki? Derdin seviyesine göre a'ları uzatmak koşuluyla: 'Amaaaaaaaaan!' deme metodu iyi bir yöntemdir mesela.

Sakinleştiğinizde Zeki Müren'i açın. Şarkılara eşlik etmek de sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenlerden biri!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.